TRAGEDIE IMENSĂ! Un fost fotbalist al echipei naţionale A MURIT la doar 40 DE ANI. Avea 27 de selecţii şi 12 goluri

Junior Agogo (40 de ani), fost international ghanez, a incetat din viata la varsta de 40 de ani. Acesta suferise in urma cu patruani si un accident vascular cerebral, iar acum locuia alaturi de familie la Londra.
Filip Stan
22 aug. 2019, 14:29
TRAGEDIE IMENSĂ! Un fost fotbalist al echipei naţionale A MURIT la doar 40 DE ANI. Avea 27 de selecţii şi 12 goluri

Junior Agogo, fost la Nottingham Forest, QPR si Bristol, a jucat o buna parte a carierei in fotbalul englez, unde a si debutat ca profesionist. Fotbalistul ghanez a evoluat si in SUA, dar si in Egipt si Cipru.

Marius Todericiu, fostul portar de la FCM Braşov, a fost găsit mort în Germania

Nascut la Accra, capital Ghanei, Junior Agogo a debutat la Sheffield Wednesday, apoi a jucat la Oldham, Chester, Chesterfield si Lincoln. Dupa un scurt periplu la Chicago Fire, s-a intors in fotbalul englez, semnand cu Barnet, apoi cu Bristol, ultima dintre formatii fiind cea in tricoul careia a cunoscut si cea mai buna perioada a carierei (126 meciuri, 41 goluri). Ulterior, a mai jucat la Nottingham Forest, Zamalek, Apollon Limassol si Hibernian.

Gică Hagi, în doliu. A murit unul dintre principalii săi colaboratori, fotbalist foarte apreciat

Selectionat de 27 de ori la nationala Ghanei, a jucat la Cupa Africii pe Natiuni, obtinand o medalie de bronz. A marcat 12 goluri pentru nationala in care a jucat alaturi de vedetele Sulley Muntari si Asamoah Gyan.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
La trei ani de la moartea marelui fotbalist, soția acestuia a făcut un anunț neașteptat: ”Vorbește din nou cu el”
Capital.ro
Montarea repartitoarelor de căldură. Măsura care se pregătește pentru românii conectați la încălzirea centrală. Când ar putea deveni obligatorie
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”