TRAGEDIE în Călăraşi. Un şofer fără permis şi alţi doi tineri au murit într-un accident

Trei tineri au murit, în noaptea de sâmbătă spre duminică, în urma unui accident produs pe DN 3, în judeţul Călăraşi, după ce maşina în care se aflau, condusă de una dintre victime care nu avea permis, a intrat într-un pom.
Romania TV
10 nov. 2013, 09:44
TRAGEDIE în Călăraşi. Un şofer fără permis şi alţi doi tineri au murit într-un accident

Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Judeţene Călăraşi, accidentul a avut loc pe DN 3 Bucureşti-Călăraşi, în afara localităţii Cuza Vodă.

La faţa locului s-au deplasat salvări ale Serviciului de Ambulanţă Călăraşi şi ale SMURD, medicii constatând decesul celor trei tineri, cu vârste cuprinse între 25 şi 30 de ani, aflaţi în maşină.

„Şoferul şi pasagerii sunt toţi din localitatea călărăşeană Independenţa. Din primele date ale anchetei reiese că băiatul de la volan, de 28 de ani, nu avea permis de conducere şi circula cu viteză foarte mare, iar înaintea unei curbe a pierdut controlul volanului maşnii şi a ieşit în decor, autoturismul izbindu-se de un copac. Toate cele trei persoane au decedat pe loc în urma impactului”, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Călăraşi, inspector Mihaela Stan.

Trupurile celor trei tineri au fost transportate de la morga din Călăraşi pentru necropsie.

DailyBusiness
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
Spynews
Un celebru fotbalist român a purtat brățară de monitorizare dintr-o eroare! Fosta soție l-a reclamat, dar instanța i-a dat dreptate lui
Bzi.ro
Gina Pistol a pozat goală pe plajă! Imaginile au stârnit reacții aprinse! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
La 43 de ani, Serena Williams a luat o decizie neașteptată. Legendara sportivă a făcut marele anunț: „Am fost uluită când am văzut”
Ce se întâmplă cu afacerile Elenei Udrea după ce a ieșit din închisoare. Magistrații vor lua decizia
Playtech.ro
Cum se calculează viteza medie pe drumurile din România și ce amenzi primești pentru depășirea ei
Top 10 cele mai căutate mașini second hand. Pericolul din spatele ofertelor „bune”
wowbiz.ro
El este Răzvan, băiatul de 13 ani care a murit în fața școlii. Martorii povestesc cum au decurs ultimele clipe din viața sa
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
FOTO. Imagini în costum de baie cu femeia care a construit un imperiu din nimic
kanald.ro
Mădălin, un băiețel de 11 ani, este de negăsit de două săptămâni! Un mesaj RO-ALERT a fost emis în 5 județe din România
Cancan.ro
ULTIMELE clipe din viața lui Răzvan, băiatul de 13 ani care a murit în fața unei școli din Maramureș. Martorii fac dezvăluiri tulburătoare
iamsport.ro
Iubitul Anamariei Prodan l-a ”înțepat” pe Mutu: ”Putea să fie noul Hagi, dar a ales să fie actualul nimeni”. Cum a reacționat ”Briliantul”
MediaFlux
Cine a fost Willy Pragher, fotoreporterul artist al Bucureștiului interbelic
stirilekanald.ro
(P) Ghidul rebelului energetic: cum să îți reduci factura fără să renunți la Netflix și aer condiționat
substantial.ro
Angajații de la stat vor lucra mai mult în 2026! Zilele libere legale care ar putea fi eliminate de anul viitor