Trei tineri reţinuţi în Timiş, pentru 20 de furturi din locuinţe

Trei tineri au fost reţinuţi de poliţiştii din Timişoara, fiind suspectaţi că au comis peste 20 de furturi din locuinţe în judeţele Timiş, Arad şi Bihor, doi dintre ei fiind prinşi în flagrant, în timp ce un al patrulea tânăr, presupus complice al acestora, este audiat de anchetatori.
Romania TV
12 mai 2013, 11:41
Trei tineri reţinuţi în Timiş, pentru 20 de furturi din locuinţe

Potrivit unui comunicat de presă transmis, duminică, de Poliţia Judeţeană Timiş, poliţiştii au prins în flagrant, în noaptea de sâmbătă spre duminică, doi tineri, unul de 25 de ani, din Timişoara, şi altul de 19 ani, din localitatea Orţişoara, în timp ce furau dintr-o locuinţă din Timişoara.

Astfel, tânărul de 19 ani este suspectat că a intrat pe fereastră într-un apartament aflat la parterul unui imobil, de unde ar fi sustras bijuterii din aur şi 2.500 de euro, creând un prejudiciu de aproximativ 5.000 de euro, în timp ce al doilea suspect păzea zona, se arată în comunicat.

În urma investigaţiilor, a fost identificat un alt tânăr, de 19 ani, din Timişoara, care este suspectat că, împreună cu ceilalţi doi, a furat trei laptop-uri dintr-un alt apartament.

Cei trei tineri au fost reţinuţi pentru 24 de ore, fiind cercetaţi pentru furt calificat. Potrivit poliţiştilor, bărbaţii mai sunt suspectaţi de participarea la comiterea a 20 de furturi din locuinţe, atât în judeţul Timiş, cât şi în judeţele Arad şi Bihor.

Poliţiştii au recuperat trei laptopuri, un LCD, un radio-casetofon, mai multe bijuterii din aur şi argint, parfumuri şi alte obiecte de uz casnic, susceptibile de a fi provenite din comiterea infracţiunilor.

Totodată, în urma investigaţiilor, poliţiştii au identificat un al patrulea suspect în cazul acestor furturi, fiind vorba de un tânăr de 21 de ani, din Timişoara, care le-ar fi fost complice celor trei şi care este audiat la sediul Poliţiei municipiului Timişoara.

Cercetările continuă în acest caz.

DailyBusiness
Ucraina elimină limbile rusă și „moldovenească” de pe lista limbilor protejate. Româna își păstrează statutul oficial
Spynews
Cristina Cioran, însărcinată pentru a treia oară? „Poate chiar acum am o veste”. Cum este viața ei cu doi copii
Fanatik.ro
Dialogul uluitor în timpul meciului cu Austria avut de Mircea Lucescu cu un ziarist: “Nea Mircea, nu schimbi nimic?!” Răspunsul genial al selecționerului
Capital.ro
România a pierdut o voce inconfundabilă. 3 ani dureroși de când marea noastră cântăreață s-a stins. A fost prima și în Top Capital Femei de Succes
Playtech.ro
Poți obține certificat de moștenitor fără succesiune? Ce prevede legea în 2025
Adevarul
Ar trebui să ne îngrijoreze înmulțirea șacalilor? „Lumea are impresia că haite masive bântuie și pustiesc”
wowbiz.ro
Ea este mama ucisă pe trecerea de pietoni, în Berceni! Elena avea 35 de ani, iar acasă o mai aștepta un copil
Economica.net
Dispare o bancă cu zeci de mii de clienți în România. Ce se întâmplă mai departe
Prosport.ro
Tudor Băluță și-a scos la mall soția exotică: frumoasa din Republica Dominicană și-a expus naturalețea în toată splendoarea
kanald.ro
S-a aflat cine este mama ucisă pe trecerea de pietoni. Anunțul spitalului despre ce se întâmplă în aceste momente cu fetița de 2 ani
Cancan.ro
Ea e Elena, femeia ucisă pe trecerea de pietoni! Mai avea un băiețel de 10 ani acasă, care o suna continuu după ce își dăduse ultima suflare
iamsport.ro
”Nici pentru 10 milioane de euro!” Cele cinci oferte ”cu hârtiile pe masă” primite de Dan Petrescu după despărțirea de CFR Cluj
MediaFlux
Se dau banii pentru încălzirea locuințelor. Cum poți beneficia de sprijin
stirilekanald.ro
VIDEO Filmul tragediei din Berceni! Imaginile filmate surprind momentul în care femeia este spulberată de pe trecerea de pietoni în timp ce împinge căruciorul
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025