Trofeul Anim’est 2011 pleacă în Estonia. AFLĂ CINE L-A CÂŞTIGAT

Trofeul Anim'est de anul acesta a fost acordat filmului estonian de scurtmetraj "Body Memory", în cadrul galei de închidere a festivalului, sâmbătă, la Cinema Patria din Capitală.
Romania TV
15 oct. 2011, 19:07
Trofeul Anim'est 2011 pleacă în Estonia. AFLĂ CINE L-A CÂŞTIGAT

„Body Memory”, în regia lui Ulo Pikkov, care a primit premiul în valoare de 2.500 de euro, vorbeşte despre cât de multe lucruri îşi aminteşte trupul uman. Trofeul i-a fost înmânat realizatorului de regizorul american Shane Acker. Premiul pentru cel mai bun scurtmetraj (1.000 de euro) a fost acordat producţiei germane „Lumea exterioară”, în timp ce premiul pentru cel mai bun lungmetraj a revenit filmului rusesc „Răţuşca cea urâtă” din Rusia, informează MEDIAFAX.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Ce mănâncă fotbaliștii naționalei României înainte de meciul cu Turcia. Preparatele sunt gătite de un celebru chef român
Capital.ro
Pensie mai mică decât te aștepți. Cum te afectează la pensie anii lucrați „la negru”. Soluții pentru a reduce pierderile
Playtech.ro
Cât economisești dacă mergi o lună fără mașină în București. Câți bani îți rămân în buzunar
Adevarul
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două milenii. Unde s-au aflat cele mai mari zăcăminte
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Noelia va fi eutanasiată la cerere. Povestea de viață a tinerei de 25 de ani este sfâșietoare: „Vreau doar să nu mai sufăr”
iamsport.ro
După Gigi Becali, încă un patron din SuperLiga a finanțat PSD: ”Nu m-am gândit niciodată că-i voi ajuta”
MediaFlux
Singurul muzeu din România unde nu ai voie să faci fotografii de frica spiritelor! Aici au avut loc mai multe întâmplări ciudate
stirilekanald.ro
VIDEO România - Turcia, meciul calificării la Cupa Mondială 2026, azi la ora 19.00. Schimbare de ultim moment, anunțată de Mircea Lucescu. Analiza FIFA
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj