Trupa Iris a filmat primul videoclip în noua formulă şi pregăteşte un nou album VIDEO

Trupa Iris a venit, vineri dimineaţă, în studioul România TV, direct de la filmările noului videoclip, primul în formula cu Toni Şeicărescu solist.
Romania TV
30 nov. 2012, 07:28
Trupa Iris a filmat primul videoclip în noua formulă şi pregăteşte un nou album VIDEO

După ce au lansat pe radio noul single „E magic”, cei de la Iris au filmat şi videoclipul primei piese înregistrate cu Toni Şeicărescu solist. Filmările au început la miezul nopţii şi au durat cinci ore şi au avut loc la Opera Naţională Bucureşti, în regia lui Laurenţiu Calomfirescu.

E magic a fost şi prima piesă la care am început să lucrăm şi ne place foarte mult ritmul. E o melodie lirică şi cu un text mai de dragoste, dar ritmul este foarte bine aşezat, e stil Iris şi titlul are şi el un mesaj cel puţin în această formulă şi cu chestia asta care ni se întâmplă în momentul de faţă„, a spus basistul Doru Borobeică, alias Boro.

În perioada următoare, Iris va susţine mai multe concerte. Sărbătoarea Naţională de 1 Decembrie îi va găsi la Baia Mare, în timp ce înainte de Crăciun, pe 21 şi 22 decembrie, vor trece graniţa în Republica Moldova. Anul Nou îi va găsi pe componenţii Iris în Bucureşti, unde vor susţine un concert de Revelion.

Solistul Toni Şeicărescu a precizat că pentru el să cânte în Iris este, practic, un vis împlinit: „Ei au format o echipă extraordinară, care s-a numit Iris, eu am venit cu toată inima, cu tot sufletul şi ne numim tot Iris. Ascultam de la o vârstă fragedă piesele lor şi se pare că e un vis împlinit„.

Pentru 2013, Iris pregăteşte primul album în actuala componenţă, la care se lucrează intens încă de acum. „Avem primele patru piese. Sunt piese „Iris”, ca muzică, orchestraţie, iar textul este compus de Dinu Olăraşu. În momentul de faţă lucrăm la restul de piese, dorim să fie un album care să ne reprezinte, unul mai rock. Probabil în februarie-martie vom intra în studio şi în septembrie vom lansa albumul„, a afirmat clăparul Relu Marin.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Atacul hackerilor ruși de la GRU, oprit de SRI și FBI. Ce informații au furat din România. „Instituțiile militare sunt securizate, dar factorul uman rămâne o problemă”
Capital.ro
Condițiile pentru ieftinirea motorinei. Bogdan Ivan: Statul ar putea reduce iar acciza, dacă prețurile cresc
Playtech.ro
Prețul mielului în Piața Obor 2026. Cât trebuie să scoți din buzunar pentru masa de Paște
Adevarul
Singurul an în care nu s-a aprins Lumina Sfântă de la Ierusalim
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Joia Mare, zi importantă pentru creștini. Ce este interzis astăzi? În biserici se citesc cele 12 Evanghelii
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj