TVR a pierdut drepturile TV pentru EURO 2016. Unde vezi TURNEUL FINAL

TVR a pierdut licitaţia pentru drepturile de televizare ale Campionatului European de fotbal din 2016, care se va desfăşura în Franţa şi la care România are şanse foarte mari de calificare.
Filip Stan
30 mart. 2015, 07:47
TVR a pierdut drepturile TV pentru EURO 2016. Unde vezi TURNEUL FINAL

Dolce Sport va transmite exclusiv toate meciurile de la Campionatul European de fotbal din 2016. După ce şi-a asigurat, pentru următorii trei ani, drepturile TV pentru Champions League şi Europa League, competiţii care încep în toamna acestui an, Telekom a cumpărat acum şi drepturile TV pentru EURO 2016, care va avea loc anul viitor, în perioada 10 iunie – 10 iulie, în Franţa.

Din comunicatul redat integral mai jos reiese faptul că Dolce Sport va transmite în exclusivitate 28 din cele 51 de partide, restul de 23 urmând a fi „împărţite” cu un post cu acoperire naţională, cel mai probabil TVR.

Iată comunicatul emis de Telekom:

„Campionatul European de fotbal din 2016 va putea fi urmărit integral la Dolce Sport. Toate cele 51 de meciuri ale turneului final din Franţa vor fi transmise în direct pe canalele televiziunii deţinute de Telekom Romania. Dintre acestea, 28 de partide vor fi transmise în exclusivitate la Dolce Sport.

Vara anului 2016 va fi una mult aşteptată de microbişti. Cele mai bune 24 de echipe reprezentative se vor întâlni la Campionatul European din Franţa (10 iunie – 10 iulie), unde şi Naţionala României are şanse mari de calificare, ocupând în acest moment primul loc în Grupa F preliminară. Dolce Sport este singura televiziune din România care va transmite toate cele 51 de partide ale celei mai mari competiţii fotbalistice din Europa, iar 28 de partide vor fi putea fi vizionate exclusiv pe canalele Dolce Sport.

În plus, clienţii Telekom Romania se vor bucura de o experienţă completă, multi-ecran, putând urmări, live, Campionatul Euro 2016 nu doar pe TV, ci şi pe laptop, tabletă sau smartphone, prin platforma Telekom TV Web & Mobile”.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Care a fost cea mai mare supărare din viața lui Mircea Lucescu? Momentul în care fiul Răzvan l-a văzut plângând pe ascuns
Capital.ro
Ce se va întâmpla cu Călin Georgescu. De ce a fost ridicat controlul judiciar. Adevărata miză
Playtech.ro
Cum pot femeile din România să obțină până la 40.000 de euro pentru afaceri. Programul care oferă bani pentru businessuri conduse de românce
Adevarul
Apocalipsa după Donald Trump. Amenințare fără precedent la adresa Iranului: „O întreagă civilizație va muri în această seară”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„De ce n-ai avut grijă de el?” Ce a ieșit la iveală în cazul copilului de 12 ani care și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul unui bloc. Fratele mai mare ar fi fost martor
iamsport.ro
SURPRIZĂ! Un puternic afacerist ar fi interesat să investească la Steaua: ”Vine să se bage serios, nu să facă figurație!”
MediaFlux
Vești bune pentru pensionari privind plata pensiilor! Miercuri, 8 aprilie, intră banii pe cardurile seniorilor. Anunț oficial
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj