Udrea: PMP va ataca la CCR decizia Parlamentului

Deputatul Elena Udrea a anunțat că parlamentarii care s-au înscris în Partidul Mișcarea Populară vor ataca decizia Parlamentului privind modificarea structurii Guvernului la Curtea Constituțională.
Iulian Tudor
04 mart. 2014, 16:04
Udrea: PMP va ataca la CCR decizia Parlamentului

„Dincolo de glumele care se fac în sală și e firesc pentru că avem Puterea în Opoziție și Opoziția la Putere și asta fără eligibilitatea unui vot, uitați că astăzi din nou Parlamentul este în situația de a fi coadă de topor pentru domnul Victor Ponta, prim-ministru, care trece interesele pe care le are prin mâna și votul nostru al parlamentarilor fără să țină cont de ceea ce electoratul a votat în 2012 — USL. Astăzi, domnul Victor Ponta vine și ne propune un Guvern format cu cei pe care îi incrimina în campania din decembrie 2012, în care UNPR și UDMR erau partenerii domnului Emil Boc. (…) Împreună cu PNL au reușit să mintă în 2012 electoratul, iar minciuna s-a perpetuat doi ani. Au mințit că vor crea un milion de locuri de muncă, au mințit că vor aduce fonduri europene, au mințit că vor sprijini IMM-urile. Astăzi vin din nou și mint electoratul cu speranța că, de data acesta cu domnul Antonescu în Opoziție, vor reuși să fie mai credibili. Partidul Mișcarea Populară va contesta la CCR decizia”, a afirmat în plen Udrea, potrivit Agerpres.

TRAIAN BĂSESCU: Fără un nou program, GUVERNUL Ponta e ilegitim

Președintele Camerei Deputaților, Valeriu Zgonea, i-a atras atenția Elenei Udrea că PMP nu se află în Parlament.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Cum a fost surprinsă Ivana Knoll, frumoasa fană a Croației, pe străzile din SUA, înainte de meciul țării sale cu Anglia de la Cupa Mondială
Capital.ro
Programul „Viața la țară” devine lege: sprijin pentru gospodării și turism rural
Playtech.ro
Card sau cash? Metoda de plată care te face să cheltui mai mulţi bani în fiecare lună
Adevarul
De ce războiul din Iran înseamnă pentru SUA o înfrângere mai severă decât în Vietnam. Explicațiile unui expert
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 69 de ani și-a pierdut viața după ce a mâncat o bucată de brânză. Soția i-o oferise cadou de Ziua Îndrăgostiților
iamsport.ro
”Am fost pur și simplu un idiot!”. Legenda României regretă decizia luată în privința naționalei: ”Eram foarte impulsiv, foarte orgolios, am greșit”
MediaFlux
Lista completă a miniștrilor din Guvernul Veștea. Care sunt surprizele înainte de depunerea listei în Parlament (Surse)
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?