Un actor de la Festivalul Internațional de Teatru a fost găsit inconștient pe o stradă din Sibiu

Un actor participant la Festivalul Internațional de Teatru a fost găsit prăbușit pe o stradă din Sibiu. Acesta a fost transportat de urgență la spital.
Alina Costache
29 iun. 2024, 20:39
Un actor de la Festivalul Internațional de Teatru a fost găsit inconștient pe o stradă din Sibiu

Un actor participant la Festivalul Internațional de Teatru a fost transportat de urgență vineri seara, 28 iunie, la UPU, după ce a fost găsit în stare de inconștiență pe o stradă din Sibiu.

„SAJ Sibiu a intervenit de urgenţă în această seară, la ora 19,32, cu un echipaj de tip C (medic), la un bărbat aflat în stare de inconştienţă pe strada Nicolae Bălcescu în Sibiu. Bărbatul, performer în cadrul FITS, de aproximativ 55-60 de ani, se afla în stop cardio-respirator”, au declarat reprezentanții unității medicale.

Un actor de la Festivalul Internațional de Teatru s-a prăbușit pe o stradă din Sibiu

Echipajele ajunse la fața locului au început manevrele de resuscitare, iar după câteva minute, bărbatul a răspuns pozitiv și a fost transportat, cu funcții vitale prezente, la UPU Sibiu.

Citește și: Accident grav în Sibiu. Un autocar cu 57 de pasageri și un TIR s-au ciocnit violent

„Ajuns la UPU Sibiu, bărbatul îşi recapătă starea de conştienţă şi în continuare este investigat de către colegii din spital. La intervenţie a participat şi un echipaj moto de la ISU”, a mai menționat SAJ.

Citește și: Jaf ca în filme la Sibiu! Hoții au luat obiecte și bani în valoare de 50.000 de euro, în timp ce proprietarii casei erau la un botez

 

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
„M-au făcut maimuță! Am vrut să mă retrag!” Kylian Mbappe, victima rasismului pe Arena Națională din București
Capital.ro
Obligatoriu pentru proprietarii de apartamente și garsoniere. Se transmite notificare și se dă termen de 60 zile
Playtech.ro
Guvernul reduce acciza la motorină cu 30 de bani. Benzinăriile, obligate să limiteze modificările de preț
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
wowbiz.ro
Rezultate autopsie Cristian Staicu. Ce au descoperit legiștii despre moartea medicului din București
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Anchetatorii iau in calcul 3 ipoteze în cazul medicului incendiat în propriul apartament. Apropiații fac dezvăluiri despre ultimele clipe din viața lui
iamsport.ro
BOMBĂ! Gigi Becali a vorbit cu ministrul Radu Miruță despre Steaua: ”A zis că așteaptă o ofertă”
MediaFlux
Candidat surpriză pentru mandatul de președinte al SUA. Cine se pregătește ca să preia Casa Albă
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj