Un asistent de la Spitalul Floreasca a fost reţinut pentru 24 de ore pentru că a furat 2.000 de măşti şi dezinfectant

Polițiștii au reținut un asistent de la Spitalul Floreasca pentru 24 de ore pentru furt, după ce ar fi pătruns în depozitul şi în magazia unităţii sanitare unde lucra, de unde ar fi sustras 2.000 de măşti şi recipiente de dezinfectant, pe care ulterior le-a vândut unor persoane fizice.
Romania TV
03 apr. 2020, 18:22
Un asistent de la Spitalul Floreasca a fost reţinut pentru 24 de ore pentru că a furat 2.000 de măşti şi dezinfectant

Polițiștii din București au pus în aplicare, vineri, un mandat de aducere emis pe numele unui bărbat suspect într-un dosar pentru furt. Bărbatul a fost prins în județul Teleorman.

Au fost identificate şi restituite de către suspect 550 de măşti de protecţie. Faţă de cel în cauză a fost luată măsura reţinerii pe o perioadă de 24 ore, urmând a fi prezentat magistraţilor cu propunere legală.

„La data de 3 aprilie, poliţişti din cadrul Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti – Secţia 1 Poliţie, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1, au pus în aplicare un mandat de aducere, emis pe numele unui bărbat suspect într-un dosar privind săvârşirea infracţiunii de furt. Cel în cauză a fost depistat în judeţul Teleorman şi condus la audieri. Totodată au fost puse în executare şi două mandate de percheziţie domiciliară, unul la locuinţa bărbatului şi la locul său de muncă, în spaţiul său destinat ca vestiar”, informează un comunicat al Direcţiei Generale a Poliţiei Municipiului Bucureşti (DGPMB), potrivit Agerpres. 

Cercetările sunt continuate de Secţia 1 Poliţie sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Părinții din Iași, care au încercat să-și ucidă bebelușul, condamnați la închisoare! Cât timp vor sta în spatele gratiilor
Fanatik.ro
Gigi Becali a dezvăluit de unde are Bîrligea cele două oferte și ce sumă cere: „Joacă, bă, măcar pentru iubita ta!”. Exclusiv
Capital.ro
Unde ajung banii opriți lunar pentru Pilonul II de pensii și cum poți afla suma strânsă
Playtech.ro
ANM anunță o lună august neobișnuită. Ce regiuni vor avea cele mai mari abateri de la normal
Adevarul
De ce Dunărea continuă să scadă, deși România nu a fost ferită de ploi. Explicațiile directorului de prognoză INHGA: „La prima vedere, într-adevăr, pare un paradox”
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
O nouă mișcare seismică în România! Zona care s-a cutremurat azi-noapte
iamsport.ro
Edi Iordănescu a numit cei doi jucători pe care regretă că nu i-a convocat la Euro 2024: ”Îmi pare rău, dar asta e situația”
MediaFlux
Se elimină plafonul pentru analize decontate. Anunțul șefului Casei Naționale de Asigurări de Sănătate
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România