Un bărbat a fost prins în timp ce conducea cu 224 km/h pe A3

Un bărbat în vârstă de 30 de ani, din Sălaj, a fost prins de poliţişti pe Autostrada A3 -Transilvania în timp ce conducea un autoturism cu o viteză mult peste limita maximă admisă.
Romania TV
29 aug. 2014, 05:59
Un bărbat a fost prins în timp ce conducea cu 224 km/h pe A3

Şoferul a fost înregistrat cu aparatul radar, la km. 49+500m, pe sensul de mers Câmpia Turzii – Gilau, conducând cu o viteză de 224 km/h. Conducătorul auto a primit o amendă în valoare de 810 de lei şi s-a ales şi cu permisul suspendat timp de 90 de zile.