Un bărbat din Bacău a murit după ce a încurcat sticla de alcool cu una cu o substanţă toxică

Moarte suspectă la un service auto din Bacău. Un angajat a fost găsit fără suflare şi un altul se află în stare gravă. Se pare că cei doi ar fi confundat sticla în care era alcool, cu o sticlă în care se afla o substanţă toxică, informează România TV.
Romania TV
19 apr. 2013, 11:33
Un bărbat din Bacău a murit după ce a încurcat sticla de alcool cu una cu o substanţă toxică

Incidentul s-a petrecut într-un service auto din localitatea Nicolae Bălcescu. Un client l-a sunat pe patron şi i-a spus că, deşi era destul de târziu, service-ul nu era deschis.

Bărbatul s-a deplasat la faţa locului şi i-a găsit pe cei doi angajaţi inconştienţi. A sunat imediat la serviciul de urgenţă 112 şi la faţa locului au ajuns cei de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă. Unul dintre bărbaţi a fost găsit mort, iar celălalt, care era în comă, a fost dus la spitalul din Bacău.

Bărbaţii au băut împreună un lichid toxic, după ce au confundat o sticlă cu alcool, cu una în care se afla substanţa nocivă.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Top 5 locuri de vizitat în Curacao, cea mai mică țară prezentă la CM2026. Obiectivele care nu trebuie ratate de niciun turist
Capital.ro
UDMR, mesaj tranșant pentru Ilie Bolojan: Nu mai poate fi premier
Playtech.ro
Cod galben de furtuni și vijelii în 13 județe. Harta zonelor vizate și prognoza pentru București
Adevarul
Experiența de coșmar a unei mame care s-a angajat cameristă la un hotel din București: „M-am simțit umilită și tratată cu bătaie de joc”
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
Radu Banciu și-a ales favorita de la Mondial după primele meciuri: ”Îi văd campioni. Cine să-i bată?”
MediaFlux
Clădirile consumă 40% din energie. ROENEF aduce la aceeași masă Guvernul, arhitecții și marii jucători din industrie pentru a trasa viitorul construcțiilor din România
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Din ce sunt fabricate brichetele de foc și cât de eficiente sunt în sezonul rece