Un bărbat din Cluj s-a plimbat cu jumătate de maşină pe stradă. Oamenii legii l-au amendat

Oamenii legii din Floreşti au vizualizat mai multe imagini apărute pe o platformă de socialiazare, cu privire la o persoană de sex masculin care se deplasa în direcţia Gilău, cu un autoturism în stare avansată de deterioare şi fără plăcuţe de înmatriculare montate. Ulterior bărbatul a fost amendat.
Romania TV
17 aug. 2020, 14:24
Un bărbat din Cluj s-a plimbat cu jumătate de maşină pe stradă. Oamenii legii l-au amendat

Poliţiştii s-au sesizat din oficiu, efectuând cercetări în această cauză. La scurt timp, autoturismul a fost depistat iar poliţiştii au legitimat conducătorul auto, un bărbat de 32 de ani. De asemenea, s-a constatat faptul că autoturismul nu era înmatriculat.

Citeşte şi: Fost comisar de la Crimă Organizată, ARESTAT preventiv. Liviu Șipoș, acuzat că şantaja oameni de afaceri

„La data de 16 august a.c., în jurul orei 17:30, polițiștii din cadrul Secției 6 Poliție Rurală Florești au vizualizat o serie de imagini apărute pe o platformă de socializare, cu privire la o persoană care se deplasa pe DN1-E60, din direcţia Floreşti spre Gilău, cu un autoturism în stare avansată de deteriorare şi fără a avea plăcuţele cu numărul de înmatriculare montate”, informează IPJ Cluj.

În cauză se efectuează verificări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de conducerea a unui vehicul fără permis de conducere și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat, fapte prevăzute şi pedepsite de Codul Penal.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Sondaj INSCOP. Cine cred românii că va fi golgheterul CM 2026
Capital.ro
Se schimbă calculele pentru pensii. Decizia intră în vigoare de la 1 iulie. Cum va fi influențat stagiul de cotizare
Playtech.ro
Cele mai frumoase plaje din Croaţia. Turiştii din România merg în număr din ce în ce mai mare aici
Adevarul
Cele mai înfiorătoare castele din Transilvania. Locuri desprinse parcă din „Dosarele X”, cu secrete întunecate
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
De ce nu și-ar fi atins legenda Stelei ”cu tehnica extraordinară” potențialul: ”Putea să fie la un nivel foarte ridicat!”
MediaFlux
Horoscop financiar pentru weekendul 13-14 iunie 2026. Cele patru zodii care vor primi o sumă mare de bani
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți