Un bărbat din Dâmboviţa, la spital, după ce a fost ÎMPUŞCAT într-un BAR

Un bărbat din comuna Gura Ocniţei, judeţul Dâmboviţa, a ajuns la spital, după ce a fost împuşcat cu un pistol cu gloanţe de cauciuc de un consătean, în urma unui conflict izbucnit într-un bar din localitate din cauza unei fete.
Romania TV
17 iun. 2012, 08:10
Un bărbat din Dâmboviţa, la spital, după ce a fost ÎMPUŞCAT într-un BAR

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului Judeţean de Poliţie Dâmboviţa, incidentul a avut loc într-un bar din satul Săcuieni, comuna Gura Ocniţei, unde trei bărbaţi s-au certat din cauza unei fete.

Primele date ale anchetei arătă că scandalul a început după ce agresorul a acostat o fată însoţită doi bărbaţi. Aceştia au rispostat şi l-au lovit pe bărbat cu mai multe obiecte din bar, iar pentru a se apăra agresorul a scos un pistol şi a tras de mai multe ori înspre cei doi localnici.

Unul dintre localnici a fost rănit, fiind transportat la Spitalul Municipal din Moreni, cu două plăgi împuşcate. „Pacientul are două plăgi prin împuşcare, una dintre ele este penetranţă, în fesa stângă, dar nu sunt probleme deosebite. Bărbatul va rămâne la noi la spital sub observaţie şi tratament, este în stare stabilă”, a declarat medicul Ion Hermenean de la Spitalul Municipal Moreni.

Bărbatul care a tras spune că deţine arma legal şi că a folosit pistolul numai după ce a fost atacat de către cei doi bărbaţi. „Eu am fost atacat de cele două persoane, eu nu am atacat pe nimeni şi după ce am fost atacat am scos pistolul cu gloanţe de cauciuc şi am tras. Am tras pentru a scăpa de ei, am utilizat arma pentru autoapărare”, a declarat acesta.

Poliţiştii au început o anchetă în acest caz, bărbatul care a tras fiind dus la audieri. „A fost un conflict între mai multe persoane într-un bar din satul Săcuieni, comuna Gura Ocniţei. S-a făcut uz de armă neletală fără drept. Este un pistol cu bile de cauciuc. Cel care a tras are autorizaţie, dar este cercetat pentru nerespectarea regimului armelor şi muniţiilor”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Dâmboviţa, agent Raluca Florescu.

DailyBusiness
Ce categorii de persoane trebuie să plătească CASS de la 1 august. Categorii alese în proiectul Guvernului
Spynews
Un cioban a fost atacat de urs, într-o comună din Argeș. Un incident asemănător a avut loc în aceeași zonă în urmă trei zile
Bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
Fanatik.ro
Vacanțe 2025. Ce despăgubiri legale trebuie să primești pentru un zbor anulat sau amânat, conform legislației UE
Capital.ro
Arafat a dat alerta. Avertisment național, după caniculă și furtuni: Poate fi o catastrofă!
Playtech.ro
De ce este o greșeală uriașă să dai aerul condiționat la maxim ca să răcești mașina pe caniculă. Un expert dezvăluie care sunt efectele reale, de fapt
DailyBusiness
Compania de stat în care angajații sunt plătiți regește. Șefii încasează lunar 10.000 de euro, iar membrii CA primesc 14.500 de lei pentru fiecare ședință la care participă
Adevarul
Momentul șocant în care o tânără e băgată cu forța într-o mașină, în parcarea unui supermarket din Bacău. Ce a salvat-o
wowbiz.ro
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Spynews
Iubita lui Iustin Petrescu, dezvăluiri exclusive la Un Show Păcătos! Hara a spus cum era influencerul când l-a cunoscut și a vorbit și despre Marilu Dobrescu: "A dat în el"
Spynews
Iustin Petrescu a ajuns la tribunal, alături de iubita lui. Astăzi are loc primul termen din procesul cu Marilu Dobrescu
Evz.ro
Lovitură pentru Dragoș Dolănescu. S-a încheiat clavarul
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Arată ca un manechin, dar a fost livratoare de mâncare
kanald.ro
Ce sancțiune a primit șoferul de 26 de ani care a fost prins cu peste 240 km/h pe un Drum Expres. Poliția Română a reacționat printr-o postare pe Facebook
Cancan.ro
Emil Gânj este bărbatul care a ucis-o pe Anda. Poliția Română cere sprijinul populației pentru a-l găsi!
Playsport.ro
CALCUL: Cât vor plăti românii pe benzină și motorină de la 1 august, după majorarea accizelor și a TVA-ului
Capital.ro
Călin Georgescu fuge din România?! Adevărul despre boala de care suferă. A recunoscut
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Prezentatoarea TV care întoarce toate privirile la 34 de ani e fericită, după ce iubitul cu 11 ani mai mic decât ea a semnat contractul vieții
stirilekanald.ro
VIDEO Accident mortal pe aeroport. Bărbat de 35 de ani, aspirat în motorul unui avion
Atenție, posesori de carduri bancare: riscuri majore pentru conturile voastre!
MediaFlux
Trump îi dă lovitura decisivă lui Putin! Rusia va trebui să plătească tot
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Când te concediază un algoritm: inteligența artificială intră în HR și face ordine… fără inimă