Un bărbat și-a ucis fratele farmacist, pentru că ”făcea rău oamenilor cu vaccinul anti-COVID-19”

Un bărbat din SUA este acuzat că și-a ucis fratele farmacist și alte două persoane. Criminalul susținea că ruda sa face rău oamenilor cu vaccinul anti-Covid19.
Ruxandra Rădulescu
08 oct. 2021, 11:02
Un bărbat și-a ucis fratele farmacist, pentru că ”făcea rău oamenilor cu vaccinul anti-COVID-19”
Un bărbat

Americanul susține că l-a omorât pe fratele său deoarece ”făcea rău oamenilor cu vaccinul anti-COVID-19”

Potrivit raportului poliției, Jeffrey Burnham și-a ucis fratele, pe soția acestuia și o altă femeie care se afla la mai mult de 150 de kilometri depărtare.

Brian Robinette, 58, și Kelly Sue Robinette, 57, au fost împușcați în casa lor din Ellicott, în apropiere de Baltimore. O bătrână pe nume, Rebecca Reynolds, în vârstă de 83 de ani a fost găsită moartă în casa ei din Cumberland cu o seară înainte, iar mașina ei a fost furată.

Mama lui Burnham a spus poliției că acesta vrea să îl confrunte pe fratele lui farmacist în legătură cu faptul că guvernul otrăvește oamenii cu vaccinul anti-COVID-19, și că i-ar fi spus ”Brian știe ceva”.

Femeia a chemat poliția spunându-le că fiul ei afirmă că e ”urmărit de FBI”, lucru care a făcut-o să se îndoiască de stabilitatea lui mintală, potrivit NBC News, relatează Antena3.

Un bărbat din Braşov a fost pregătit pentru operaţie, deşi venise pentru a asista la naşterea fetiţei sale

Un bărbat din Braşov a fost pregătit pentru operaţie, deşi venise pentru a asista la naşterea fetiţei sale. A făcut duş, a dat sânge şi a fost epilat pe abdomen! Alexandru Niță vrea să dea în judecată Spitalul Regina Maria şi să le facă plângere penală unor asistente medicale care l-au pregătit pentru o intervenţie chirurgicală, deşi el venise pentru a asista la naşterea, prin cezariană, a fetiţei sale. Acesta susţine că deşi le-a spus de mai multe ori acest lucru, asistentele au continuat procedurile, intenţionând inclusiv să îl epileze pe abdomen!

Conform sursei citate, bărbatul a relatat că asistenta i-a spus apoi că trebuie să îi recolteze sânge. „Am rămas puţin surprins, însă am pus această cerinţă pe seama contextului pandemic, având în vedere că în data de 22 septembrie 2021, atat soţia, cât şi eu, am făcut un test PCR, fără de care nu mi s-ar fi permis să particip la naştere. Am întrebat de ce este necesar şi dacă îşi făceau probleme că voi leşina în cursul naşterii, dar dânsele au afirmat că acesta este protocolul pentru acces în sala de operaţii”.

Braşoveanul a povestit că asistentele l-au întrebat dacă este epilat pe abdomen, iar când a răspuns negativ, acestea i-au spus că este necesar şi au chemat în ajutor un coleg cu un aparat de bărbierit. „Asistenta care a încercat să-mi recolteze iniţial sânge m-a întrebat ce operaţie urmează să mi se facă şi i-am spus, uimit, că nu mi se va face mie nicio intervenţie şi că voi asista soţia la naşterea prin cezariana. Dânsele au râs apoi iarăşi m-au întrebat cumva într-o notă mai insistentă, ce operaţie urmează să mi se facă. Atunci am realizat că ele de fapt mă pregăteau pe mine să fiu dus în sala de operaţii pe secţia de chirurgie şi că nu se uitaseră pe fişele pe care le înmânasem şi nici nu au dat atenţie detaliilor legate de naşterea soţiei şi asistarea mea. Când au realizat ca este vorba despre o neînţelegere gravă, mi-au cerut să mă schimb şi am fost dus în alt salon la et. 4, pentru a aştepta, de unde am fost condus mai departe în sala de operaţii unde soţia mă aşstepta îngrijorată”, a detaliat Alexandru Niță.

Braşoveanul a adăugat că pe 4 octombrie a fost sunat de dr. Sebastian Anghel care i-a spus că, „după consultări interne, decizia management-ului Regina Maria este de a nu ma compensa în niciun fel în urma celor întâmplate, motiv pentru care, în continuare, intenţionez să depun plângere penală impotriva personalului medical care mi-au recoltat sânge şi mi-au montat branula, fără a-mi aduce la cunoştinţă de ce trebuie sa faca aceste lucruri”. „De asemenea intenţionez să intentez proces management-ului spitalului pentru neraportarea acestui incident şi pentru daunele morale produse în urma acestei experiente şi a iniţiativei acestora de a musamaliza, fără a admite public acest întreg incident”, a susţinut Alexandru Niță, care solicită daune de 100.000 de lei (20.000 de euro).

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Soția lui Costel Corduneanu tună și fulgeră! Ce s-a întâmplat după moartea lui: ”S-ar putea să se trezească balaurul” | FOTO
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Zodiile care dau lovitura până pe 21 iunie. Patru nativi au noroc în viață și în plan financiar
Capital.ro
Se dau banii de taxe înapoi! Băncile trebuie să returneze banii. Peste 100.000 de clienți sunt vizați
Playtech.ro
Județul din România cu fenomene geologice unice în lume. Cei care ajung aici spun că peisajul nu pare de pe Pământ
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Primul lider din istorie care vorbește oficial despre ieșirea țării sale din NATO: „Neutralitatea ar putea fi mai bună”
wowbiz.ro
Irinel Columbeanu, de negăsit! Nimeni nu reușește să dea de fostul afacerist de zile întregi. Ce spune patronul azilului din Ghermănești despre întreaga situație?
Spynews
Cod galben de caniculă în 13 județe și în București. Harta zonelor în care temperaturile cresc până la 36 de grade Celsius
Spynews
Claudia Pătrășcanu nu se lasă! După ce a pierdut procesul cu Bianca Drăgușanu, cântăreața își încearcă încă o dată norocul în instanță
Evz.ro
Donald Trump, anunț de ultimă oră. Ayatollahul Khamenei este o țintă ușoară. Update
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
kanald.ro
Ies la lumină noi detalii din ancheta crimei din Lipănești. De câte ori a apelat tânăra ucisă cu toporul la ajutorul autorităților
Cancan.ro
BREAKING | Delia Gaspar a murit într-un accident rutier cumplit, la doar 34 de ani 😢
Playsport.ro
Creaturi parcă de pe altă planetă au fost descoperite în adâncuri și se hrănesc cu metan, un...
Capital.ro
Taxă obligatorie în România. Șoferii care achită până la 5.315 lei. Decizia se aplică de la 1 iulie
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
stirilekanald.ro
Delia a fost omorâtă! Cei doi copii ai săi au fost martorii momentelor tragice! Imaginile groazei, din locul în care femeia și-a dat ultima suflare
Data la care vor fi reîncărcate cardurile sociale 2025: Suma de bani pe care urmează să o primească românii
MediaFlux
Ajutoare pe card pentru 3,5 milioane de gospodării. Anunț oficial de la Ministerul Energiei
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Mugur Isărescu are probleme în afacerile familiei