Un deţinut în Dosarul Transferurilor ameninţă că se sinucide. Ultima salvare este la Klaus Iohannis

Pe 4 martie s-a împlinit un an de când s-au pronunţat sentinţele în cazul celor opt oameni de fotbal inculpaţi în Dosarul Transferurilor. Jean Pădureanu (78 ani), fostul preşedinte al Gloriei Bistriţa, a primit o pedeapsă cu închisoarea de 3 ani şi 4 luni şi speră să fie eliberat de preşedintele Klaus Iohannis.
Filip Stan
09 mart. 2015, 12:02
Un deţinut în Dosarul Transferurilor ameninţă că se sinucide. Ultima salvare este la Klaus Iohannis

Jean Pădureanu, fostul preşedinte al Gloriei Bistriţa, condamnat la 3 ani şi 4 luni în Dosarul Transferurilor, a făcut a doua cerere de graţiere, după ce prima i-a fost refuzată de Traian Băsescu. Jean Pădureanu speră să obţină milă de la noul preşedinte Klaus Iohannis, potrivit sportnews.ro.

Jean Pădureanu are 78 de ani şi este grav bolnav, iar familia sa spune că în rarele momente de luciditate el ameninţă că îşi va pune capăt zilelor, dacă nu va fi graţiat.

Citeşte şi Drama lui George Copos, dezvăluită de soţia acestuia: E atât de aproape de moarte!

Deşi are o pedeapsa mai mare şi este şi mai tânăr, George Copos este primul care poate scăpa de condamnare, cererea sa de eliberare condiţionată fiind aprobată de Penitenciarul Rahova, dar respinsă de Judecătoria Sectorului 5. Copos a depus contestaţie, iar Tribunalul Bucureşti urmează să o judece.

Până acum, de la preluarea mandatului de preşedinte, Klaus Iohannis a primit 25 de cereri de graţiere.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Sorinel Copilul de Aur și-a dus soția în vacanță, după scandalul cu fosta amantă! Ce destinație au ales
Fanatik.ro
Gigi Becali a anunțat cum va arăta noua strategie de transferuri a FCSB: „Mă fac de râsul lumii? Gata! Bag 10 milioane de euro!”
Capital.ro
Facturile la energie nu ar trebui să crească în această toamnă. Cercetător: ANRE trebuie să prevină eventualele scumpiri speculative
Playtech.ro
Câte vacanțe vor avea elevii în anul școlar 2026-2027. Toate perioadele în care copiii nu vor merge la școală
Adevarul
„Soția s-a rănit într-un fier ieșit din saltea”. Vacanța de 2.380 de euro a unei familii de români într-un hotel de 5 stele din Turcia s-a transformat într-un coșmar
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Fotbalul românesc este îndoliat! S-a stins din viață Silviu Stănescu, fostul antrenor al Universității Craiova
iamsport.ro
Edi Iordănescu a numit cei doi jucători pe care regretă că nu i-a convocat la Euro 2024: ”Îmi pare rău, dar asta e situația”
MediaFlux
Rusia s-a răzgândit! Răsturnarea de situație privind războiul din Ucraina
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România