Un fotbalist din Anglia, anchetat pentru că ar fi urinat la un meci în faţa suporterilor adverşi

Mijlocaşul echipei Bristol Rovers, Jordan Goddard, este anchetat de propriul club pentru că ar fi urinat în faţa suporterilor adversarei Corby Town, sâmbăta trecută, la un meci de pe teren propriu, din primul tur al Cupei Angliei, informează The Sun.

18 nov. 2011, 16:46

Goddard ar fi urinat pe steagul din corner, în faţa a aproximativ 500 de fani oaspeţi, în timp ce se încălzea pentru a intra în joc. Incidentul se pare că a avut loc cu puţin înainte de pauza partidei la care au asistat 3.787 de spectatori.

Jordan Goddard, în vârstă de 18 ani, a intrat pe teren în minutul 90+3 al meciului câştigat de echipa sa, cu scorul de 3-1. El a debutat astfel în prima echipă a clubului din Bristol.

Incidentul a fost raportat la Poliţie de către un spectator, James Crawford (48 de ani), care a fost însoţit la meci de fiul său în vârstă de 12 ani.
O purtătoare de cuvânt a clubului Bristol Rovers a declarat că acest caz face obiectul unei anchete interne.