Un fotbalist născut în România a marcat cel mai frumos gol al anului. FIFA i-a decernat Trofeul Puskas VIDEO

Daniel Zsori este noul câştigător al trofeului FIFA Puskas, cel care se decernează autorului celui mai frumos gol al sezonului.

23 sept. 2019, 19:47

Daniel Zsori are 18 ani este născut la Oradea, dar a jucat până acum doar la echipe din Ungaria. Golul fabulos l-a marcat la partida dintre Debrecen şi Ferencvaros, partidă la care şi-a făcut debutul în prima ligă din Ungaria. Antrenorul său de la Debrecen, Andras Herczeg, l-a introdus în joc cu 10 minute înainte de final la scorul de 1-0 pentru Ferencvaros.

Ulterior, Debrecen a reuşit egalarea, iar în prelungiri, Zsori a adus victoria, cu o foarfecă de zile mari.