Un jandarm din Teleorman s-a împuşcat în cap înainte să intre în post

Un jandarm din Alexandria, în vârstă de 42 de ani, s-a împuşcat în cap, în noaptea de joi spre vineri, în incinta sediului Jandarmeriei Teleorman, cu câteva minute înainte de a intra în post.
Iulian Tudor
09 mart. 2018, 07:58
Un jandarm din Teleorman s-a împuşcat în cap înainte să intre în post

Purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Teleorman, Ion Oanţă, a declarat că subofiţerul a fost găsit împuşcat în cap, în vestiarul subunităţii din Alexandria.

Jandarmii au chemat ambulanţa, însă medicii n-au putut decât să constate decesul colegului lor.

„Ieri, 8 martie, în jurul orei 23.50, aici la sediul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Teleorman, a fost găsit cadavrul unui subofiţer care prezenta leziuni ce păreau a fi produse prin împuşcare. Acesta urma să intre în serviciu la ora 24.00, şi-a luat armamentul şi muniţia, s-a deplasat în vestiarul subunităţii şi acolo a fost găsit. Motivele producerii acestui eveniment sunt încă necunoscute. Grupa operativă din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Teleorman a preluat cazul, sub directa coordonare a Parchetului Militar de pe lângă Curtea de Apel Bucureşti”, a declarat Oanţă, potrivit Mediafax.

Un jandarm a făcut atac cerebral în timp ce conducea o autospecială

Jandarmul care şi-a pus capăt zilelor avea 42 de ani şi era plutonier adjutant. Bărbatul era căsătorit, având un copil şi era jandarm din anul 2000. A activat ca jandarm angajat pe bază de contract, iar în 2007 a fost promovat în corpul subofiţerilor.

„Suntem consternaţi de ceea ce a putut să se întâmple cu acest coleg. Era unul dintre cei mai buni colegi din cadrul Detaşamentului Mobil, dovadă stând şi rezultatele obţinute în activitatea lui profesională. În 2016, a fost avansat în gradul următor înainte de termen. Până în 2017, a beneficiat de numeroase recompense în bani sau mulţumiri, felicitări şi diplome de merit. Ultima testare psihologică o are pe 4 aprilie 2017, fără a avea probleme de această natură”, a mai declarat purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Teleorman.

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Povestea salvării fetițelor de 4 și 5 ani dispărute la Târnăveni. Cine e Aurel, pădurarul care a coborât într-o zonă dificilă pentru a le aduce înapoi la familie: „Sunt mulți urși, nu știu cum au supraviețuit”
Capital.ro
Dosarul electronic de sănătate devine accesibil din vara anului 2026. Anunțul șefului CNAS
Playtech.ro
Se poate dezbate moştenirea după o casă cumpărată cu o chitanţă de mână? Explicaţia specialiştilor
Adevarul
O adolescentă de 16 ani, ucisă în plină stradă. Cinci tineri au fost arestați. Mesajul sfâșietor al mamei: „Frumoasa mea prințesă”
wowbiz.ro
Anchetă după dispariția Melisei și Rebecăi! Oamenii legii vor să afle cum au ajuns cele două minore în pădure, având în vedere că distanța de la casele lor este destul de mare
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este eroul din Târnăveni, care le-a găsit pe Melisa și Rebeca în păd... Vezi mai mult
iamsport.ro
Schema lui Viktor Orban de a pompa bani în fotbalul românesc! ”8.000.000 de euro!”
MediaFlux
Anunț pentru toți pensionarii! Ce se întâmplă cu banii de pensii, de Paște
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj