Un medic de la Spitalul Polizu a încercat să se împuște cu un pistol airsoft. Bărbatul e stare foarte gravă și a fost internat de urgență

Un medic de 59 de ani a încercat să se sinucidă cu un pistol de tip airsoft. Era medic la Spitalul Clinic „Gheorghe Polizu” și de mai bine de un an se lupta cu depresia.
Alina Costache
11 mai 2023, 20:07
Un medic de la Spitalul Polizu a încercat să se împuște cu un pistol airsoft. Bărbatul e stare foarte gravă și a fost internat de urgență

Medicul a fost internat la spital în stare gravă, după tentativa de sinucidere.

Bărbatul a fost transportat la secția de Terapie Intensivă a Spitalului Universitar, fiind în stare foarte gravă.  Era în depresie de cel puțin un an și a încercat să-și pună capăt zilelor cu un pistol de tip airsoft cu bile de cauciuc.

Citește și Medic român celebru în perioada COVID, afirmație controversată la adresa creștinilor: „Cu agheazmă nu putem rezolva pandemia!”

„La data de 11 mai 2023, polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București – Secția 5 au fost sesizați privire la faptul că o persoană ar fi rănită, în urma folosirii unei arme neletale. La fața locului s-au deplasat polițiștii și un echipaj medical care a preluat persoana și a transportat-o la o unitate spitalicească în vederea acordării de îngrijiri medicale. Cercetările sunt continuate de către Serviciul Arme Explozivi și Substanțe Periculoase în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care s-a produs evenimentul”, a transmis Direcția Generală de Poliție a Municipiului București, potrivit Observator.

Pistolul cu bile de cauciuc era deținut legal de doctor încă din 2021.

Citește și Gravidă trimisă cu taxiul să nască la un alt spital din Bucureşti. Copilul a murit pe drum, iar medicul care a refuzat să o ajute să nască a scăpat de acuzaţii pentru că faptele s-au prescris

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
România, în stare de urgență energetică! Cum ar putea fi afectați milioane de români! Vor exploda facturile?
Fanatik.ro
FCSB, cale liberă pentru transferul lui Denis Drăguș! E șansa lui Gigi Becali după ultima decizie luată de Trabzonspor
Capital.ro
Se schimbă regulile pentru pensii. Românii ar putea ieși mai târziu din câmpul muncii. Cine sunt cei vizați
Playtech.ro
Poți depăși o mașină de Poliție care circulă încet? Ce spune Codul Rutier
Adevarul
Eclipsa din 12 august: orașul european cu cea mai lungă totalitate și zonele vizibile din România
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Raisa este fetița care și-a pierdut viața în tragedia rutieră din Cluj! Mama acesteia este sfâșiată de durere: „Te iubim, Raisuca noastră!”
iamsport.ro
Invitat de Banciu și Naum să comenteze Turul Franței, Călinescu l-a distrus pe Tucă în direct: ”Nu a mai existat punct de întoarcere de atunci!”
MediaFlux
Ce diferență de vârstă este între Olga Verbițchi și soțul ei, Vladimir Cebotaru
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România