Un militar de 36 de ani s-a împuşcat în cap în timp ce făcea serviciul de pază la o unitate militară

Un militar în vârstă de 36 de ani a murit duminică după amiază, după ce s-a împuşcat cu arma din dotare în timp ce efectua serviciul de pază la o unitate militară din Mamaia Sat. Bărbatul era angajat al Ministerului Apărării Naţionale din 2004, iar la testarea psihologică susţinută în acest an a fost declarat apt pentru serviciul militar. Cazul este anchetat de Parchetul Militar.
Romania TV
27 mai 2018, 17:07
Un militar de 36 de ani s-a împuşcat în cap în timp ce făcea serviciul de pază la o unitate militară

Potrivit reprezentanţilor Forţelor Navale, duminică după amiază, în timpul executării serviciului de pază la UM 02052 Mamaia Sat, caporalul Ionel Pricop s-a împuşcat cu arma din dotare. Personalul unitatii a anunţat imediat serviciul unic de urgenţă 112, iar echipajul medical chemat la faţa locului a constatat decesul militarului.

“Conform procedurilor, cazul e cercetat de către Circumscripţia Teritorială Constanţa a Parchetului Militar. Pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, la nivelul unităţii s-a constituit o comisie administrativă, condusă de şeful de stat major al Centrului 110 Comunicaţii şi Informatică”, au precizat reprezentanţii Forţelor Navale.

Militarul, în vârstă de 36 de ani, era necăsătorit, angajat al MApN din 2004 şi nu a participat la misiuni in teatrele de operaţii. La ultima testare psihologică susţinută în anul 2018,  militarul a fost declarat apt pentru serviciul militar, a menţionat sursa citată.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Un jucător de tenis s-a logodit cu fiica celebrului Pavel Nedved, fost jucător la Juventus: ”Până la moarte și dincolo de ea!”
Capital.ro
Românii care trebuie să schimbe buletinul. S-a dat termen de 30 de zile. Se aplică amendă dacă nu este actualizat
Playtech.ro
Cum îți dai seama că moarea e bună. Semnul care arată că varza e reușită
Adevarul
Elevi medaliați internațional nu mai primesc burse sportive, după o decizie a Ministerului Educației. Părinții se revoltă
wowbiz.ro
Primele rezultate ale autopsiei în cazul Sarei, fetița de 2 ani moartă pe scaunul stomatologic! Ceea ce s-a aflat acum e de-a dreptul șocant
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Incredibil ce detaliu important au ignorat cei de la cabinetul stomatologic unde s-a stins fetița de doi ani! Mesajul care răstoarnă investigațiile
iamsport.ro
Șocant! 'Nostradamus' Ion Țiriac anunță miliarde de morți: 'Unde îi îngropi pe toți'. Scenariu apocaliptic
MediaFlux
Crește vârsta de pensionare. Graficul complet și cum se depune cererea pentru pensie
stirilekanald.ro
„Crema este magistrală, este făcută în laborator” Ancuța Cîrcu răspunde acuzațiilor că ar fi vândut ilegal creme cu mercur: „Sunt femei care nu sunt emancipate”
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume