Un nou accident mortal în România. Maşina s-a făcut praf după ce a căzut în gol de la 15 m

Un accident mortal s-a petrecut joi după prânz în Bihor, mai precis pe o porțiune cu serpentine din localitatea Ponoară.
Filip Stan
26 ian. 2023, 17:41
Un nou accident mortal în România. Maşina s-a făcut praf după ce a căzut în gol de la 15 m

Un accident mortal s-a petrecut în Bihor, pe serpentine. Un bărbat s-a răsturnat cu mașina, a căzut de la o înălțime de 15 metri, apoi a rămas blocat sub vehicul. Accidentul s-a petrecut pe o porțiune de drum cu serpentine din localitatea Ponoară. Într-o curbă la stânga, șoferul a pierdut controlul volanului și a căzut de la o înălțime de 15 metri.

În urma accidentului, bărbatul a rămas blocat sub un autoturism, fiind extras de echipajele de pompieri ale ISU Crișana. La fața locului a fost trimis și un elicopter SMURD, însă din păcate, șoferul nu a mai putut fi salvat.

Monica Macovei, urmărită penal în dosarul accidentului rutier de la Constanța

Și Poliția Bihor a transmis o informare privind acest accident tragic. „Joi, 26 ianuarie a.c., la ora 13.52, Inspectoratul de Poliție Județean Bihor a fost sesizat prin S.N.U.A.U. 112 că, pe drumul comunal 175, în afara localității bihorene Ponoară, într-o zonă deluroasă, s-a produs un accident rutier în care a fost implicat un singur autoturism, care, în împrejurări ce urmează a fi stabilite din cercetări, într-o curbă la stânga a părăsit carosabilul, s-a răsturnat și a căzut la o diferență de nivel de aproximativ 15 metri”, se arată în informarea semnată de comisarul-șef Alina Fărcuța, potrivit Bihoreanul.

Traficul in zona nu a fost afectat de accident, iar polițiștii au deschis deja un dosar penal pentru a afla ce anume a  dus la această tragedie. ”În jurul orei 13.50, un apelant al numărului unic 112 sesiza producerea unui accident rutier pe raza localității Ponoară, comuna Bratca, eveniment în urma căruia, șoferul unui autoturism de teren a rămas blocat sub mașină.

Accident cu trei mașini pe DN 1, la Otopeni. Patru persoane sunt rănite. A fost nevoie de intervenția elicopterului SMURD
Pentru salvarea bărbatului, la fața locului au fost mobilizate de urgență, trei echipaje de pompieri militari din cadrul Stației Aleșd, cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de lucru cu apă și spumă și cu ambulanța SMURD a subunității, precum și elicopterul SMURD.

Echipajul de descarcerare a acționat pentru extragerea victimei prinse sub autovehicul, predând-o echipajelor SMURD. Din nefericire, bărbatul prezenta leziuni incompatibile cu viața, medicul declarând decesul acestuia”, a transmis ISU Bihor.

Accident grav şi la Otopeni

Patru persoane au fost rănite joi dimineaţă, în urma unui accident în care au fost implicate trei maşini, în Otopeni, circulaţia rutieră fiind restricţionată pe sensul de mers Ploieşti – Bucureşti.
”Pe DN 1 Bucureşti – Ploieşti, localitatea Otopeni, judeţul Ilfov, s-a produs un accident rutier, în care au fost implicate 3 autoturisme”, ​anunţă Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române.

Din primele informaţii, sunt 4 victime, cu diferite leziuni, care sunt în evaluare medicală. Circulaţia rutieră a fost restricţionată pe sensul de mers Ploieşti – Bucureşti, valorile de trafic fiind ridicate.

DailyBusiness
Premierul Ilie Bolojan a anunțat oficial TVA mai mare pentru toți. Guvernul reduce la două cote, una ajunge la 21%
Spynews
Alina Sorescu, profund afectată de o declarație a fostului soț, Alexandru Ciucu. Cât de deranjată a fost cântăreața: „El pleca des”
Bzi.ro
Imagini tulburătoare! Ultima apariție publică a lui Mihai Leu! Cum arăta fostul pugilist
Fanatik.ro
Rezultate Evaluarea Națională 2025. La ce oră se afișează, de fapt, notele pe 3 iulie. Admitere liceu 2025 în urma notelor obținute
Capital.ro
NU se mai eliberează buletin vechi. Decizia MAI pentru românii care schimbă cartea de identitate
Playtech.ro
Ce pensie vei avea după reţinerea CASS dacă acum iei 4.000 de lei? Ce se taxează, de fapt?
DailyBusiness
Guvernul a pus gând rău concediilor bugetarilor. Cine ar urma să mai primească vouchere de vacanță
Adevarul
„Legat de motocicletă și târât”. Kievul anchetează o posibilă execuție a unui prizonier de război
wowbiz.ro
Scene sfâșietoare au avut loc la spital, înainte ca Mihai Leu să moară: „Când am intrat la el în rezervă...”
Spynews
Ingredientul de 2 lei pe care trebuie să îl adaugi în cartofii la cuptor pentru a fi crocanți la exterior. Bucătarii profesioniști folosesc acest truc
Spynews
Cod galben de caniculă în România! 15 județe se topesc în orele următoare sub temperaturi extreme | HARTA
Evz.ro
Electrocasnicele care reduc consumul de energie: ce trebuie să știi despre eticheta energetică
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Gigi Becali şi-a făcut apariția cu mare stil la nunta fiicei lui Gică Hagi! Cum a arătat miliardarul de la FCSB
kanald.ro
Ce se întâmplă cu pensiile și salariile românilor în 2026. Ilie Bolojan a făcut anunțul în urmă cu puțin timp
Cancan.ro
Medicul care l-a tratat pe Mihai Leu, dezvăluiri despre ultimele clipe din viața sportivului: 'În final, a cedat și inima' 😢
Playsport.ro
Dacă ai mașina fabricată înainte de 2019, ar putea avea defecțiuni grave. Ce trebuie să faci rapid, conform RAR
Capital.ro
TAXĂ suplimentară în România. Se introduce în toată țara. Premierul a anunțat personal: De la 1 ianuarie
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Milionarul a petrecut noaptea cu o blondă, înainte să anunțe despărțirea de soție. S-a aflat cine e misterioasa femeie
stirilekanald.ro
Andreea s-a sinucis la doar 13 ani. Unchiul ei a găsit-o cu ștreangul de gât într-o pădure lângă casă: "S-ar fi certat cu prietenul ei"
Încep concedierile în rândul bugetarilor! Lista instituțiilor care vor reduce drastic personalul în perioada următoare
MediaFlux
Ordin la Casa de Pensii! Se schimbă calculul la vechimea în muncă
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Aparatul bugetar administrativ în România: instituţii, evoluţie şi recomandări