Un nou lanț de magazine se extinde în România. Va face concurență Pepco și TEDi

Retailerul olandez Action a efectuat o majorare de capital de 10 milioane de lei, adică două milioane de euro, și pregătește extinderea în România, anunță Economica.net. 
Filip Stan
09 sept. 2024, 16:00
Un nou lanț de magazine se extinde în România. Va face concurență Pepco și TEDi

Retailerul olandez Action face recrutări în România și are în plan deschiderea de noi magazine. Compania a lansat un site în limba română pentru recrutarea de personal, dar încă nu au fost adăugate posturile disponibile, scrie Economica.net. Recent, retailerul face recrutări pentru poziții de management.

Citește și: O nouă investiție majoră a lui Dorinel Umbrărescu. Omul de afaceri, aproape de a redeschide una dintre cele mai mari fabrici românești

„De la un singur magazin micuț în Enkhuizen, am crescut în decursul a 30 de ani și am devenit o organizație internațională de vânzări cu peste 2.650 de magazine în 12 țări și cu o cifră de afaceri anuală de 11,3 miliarde de euro (2023)”, potrivit descrierii companiei.

Citește și: Lidl vine cu cele mai tari oferte, de luni, 9 septembrie. Produsele adorate de români se vând la prețuri super mici

Retailerul a deschis 119 magazine în 2024 și avea la finele lunii iunie 2.685 de magazine în 12 țări. Pe rafturile magazinelor Action se găsesc peste 6.000 de produse, din care 1.500 au prețul de sub un euro, iar prețul mediu de vânzare este de 2,25 de euro. Compania comercializează de la jucării la veselă, așternuturi, haine și produse de curățenie sau îngrijire personală.

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Andreea Marin, despre cum și-a dat seama că suferă de depresie. Vedeta a făcut terapie
Fanatik.ro
Fostul căpitan al naționalei României divorțează după 16 ani de relație. La partaj se dispută o afacere de 4 milioane de euro
Capital.ro
Reguli la bloc în România. Legea interpretată greșit în cazul asociației de proprietari: Respins ca inadmisibil
Playtech.ro
Cât ulei horticol se pune la 10 litri de apă. Ghid complet pentru tratamentele de iarnă la pomi
Adevarul
Trump: „Suntem foarte aproape de un acord cu Ucraina”. Mesaj optimist de la Casa Albă privind finalizarea planului de pace
wowbiz.ro
Andreea Bălan a dat vestea bombă! Este știrea momentului în showbiz. Ea și Victor Cornea sunt în culmea fericirii
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Momentul în care plafonul dintre parter și etajul 1 se prăbușește, în urma deflagrației de la blocul din Buftea. Ce se întâmplă cu victimele
iamsport.ro
A plecat de la PRO TV, s-a făcut pompier și a fost primul om care a intrat în ”iadul” de la Colectiv: ”Scria «Mami» pe telefon în timp ce suna”
MediaFlux
Taxa care aruncă totul în aer. Scumpiri masive la mâncare din ianuarie
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Cum facem diferența între stres, burnout și sindromul de oboseală cronică