Un nou posibil atentat în Egipt: O explozie a dus la moartea a doi poliţişti şi rănirea altor 24

O explozie s-a produs luni în nordul Egiptului. Doi poliţişti au murit şi mai mulţi au fost răniţi.
Romania TV
24 aug. 2015, 16:44
Un nou posibil atentat în Egipt: O explozie a dus la moartea a doi poliţişti şi rănirea altor 24

În urma atentatului din Egipt, care ar putea fi catalogat drept unul terorist, doi poliţişti şi-au pierdut viaţa şi alţi 24 au fost răniţi, relatează AFP.

Atentatul a avut loc în oraşul portuar Rasheed, situat la 260 de kilometri nord de capitala Egiptului, iar un  reprezentant al poliţiei egiptene a declarat că  „o bombă a explodat la trecerea unui autobuz care transporta poliţişti către locul de muncă”, potrivit EVZ.ro.

„Doi poliţişti au murit şi alţi 24 au fost răniţi, dintre care doi au răni severe”, a precizat Hossam Abdel Ghafar, purtătorul de cuvânt al Ministerului Sănătăţii din Egipt.

Atacul nu a fost revendicat de nicio grupare până acum.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Tragerea la sorţi turul 1 preliminarii UEFA Champions League, live video online. Cu cine pică U Craiova și când joacă. Ce adversar ar putea să aibă în turul 2
Capital.ro
2026: Claxonezi un șofer care nu pleacă la verde? Cine riscă, de fapt, amenda
Playtech.ro
Ţările europene cu cea mai ieftină cazare. Destinaţiile sunt de vis, dar prea puţin ştiute de turişti
Adevarul
Rusia ar pierde războiul din Ucraina, iar Putin devine tot mai imprevizibil și mai periculos
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
A distrus o națională de la CM 2026: ”Catastrofală, cea mai grețoasă echipă! Nici România lui Edi Iordănescu nu juca mai rău, era exclusă dacă exista un vot al publicului”
MediaFlux
Românii vor fi urmăriți direct de ANAF. Baze de date la dispoziția Fiscului
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți