Un pacient decedat de Covid şi-a declarat dragostea pentru soţie înainte să moară: „Sper că ne vom revedea într-o bună zi, chiar sper că se va întâmpla. Nu vreau nimic altceva în viaţă”

Imagini cutremurătoare au fost surprinse în unul dintre spitalele COVID din Londra, unde Tony Brown, un şofer în vârstă de 73 de ani, a mărturisit că cea mai mare dorinţă a lui este să reuşească să supravieţuiască pentru a-şi vedea soţia.
George Russo
25 ian. 2021, 21:28
Un pacient decedat de Covid şi-a declarat dragostea pentru soţie înainte să moară:

Un pacient internat la secţia de Terapie Intensivă a spitalului Barnet, spital Covid din Londra, a oferit joi un interviu sfâşietor presei engleze, în care declara că tot ce îşi doreşte este să scape de boală, pentru a-şi putea vedea soţia. Tony Brown a decedat vineri, fără ca dorinţa să-i fi fost îndeplinită.

„Sperăm cu toții că vom trăi și vom ieși de aici”, a spus Brown, joi, cu ochii în lacrimi.

Domnul Brown a murit la finalul săptămânii trecute, iar soţia sa, Linda, şi-a dat permisiunea ca ultimul său interviu să fie difuzat.

Descriind prin ce trecea, domnul Brown a spus: „Absolut teribil. Este foarte, foarte înfricoșător. Am avut nopți foarte proaste, nopți foarte îngrijorătoare. De două ori m-am dus să-mi sun soția, să-i spun că nu mă întorc. Este foarte greu.’

„Dacă oamenii ar fi avut mult mai multă grijă atunci când au apărut aceste lucruri și nu le-ar fi ignorat, nu am fi într-o mizerie atât de mare”, a adăugat el, potrivit DailyMail.

Domnul Brown, şofer, credea că a luat virusul de la locul de muncă și a acuzat oamenii că au ignorat distanțarea socială și nu au purtat măști.

În discuţia cu un jurnalist, Brown a mărturisit că îi e foarte dor de soţia lui, Linda. „Mi-e foarte dor de ea. Sper că ne vom revedea într-o bună zi, chair sper că se va întâmpla. Asta e tot ce îmi doresc acum. Nu vreau nimic altceva în viaţă”.

Un pacient cu noua tulpină de Covid depistat la Suceava

Tulpina de coronavirus depistată în Marea Britanie se extinde în România. Un nou caz a fost depistat de această dată în Suceava. Este vorba despre un bărbat care a revenit recent din Marea Britanie.

„Când a devenit simptomatic se afla în carantină la domiciliu. A fost testat pozitiv în data de 9 ianuarie 2021 în CPU Rădăuţi, după care a fost internat in Spitalul Orăşenesc Siret şi din 11 ianuarie în Spitalul Judeţean Suceava unde a rămas internat până în data de 22 ianuarie 2021. În data de 24 ianuarie 2021, pacientul se reinternează în spitalul judeţean, la secţia de Boli Infectioase unde se află şi în prezent în investigaţii şi tratament”, a mai precizat Ministerul Sănătăţii într-un comunicat de presă.

DSP Suceava a realizat ancheta epidemiologică în urma căreia au rezultat 4 contacţi direcţi care se află în carantină, sub supraveghere. Secvenţierea probelor s-a făcut la Institutul Cantacuzino, precizează MS.

Este al patrulea caz de infectare cu tulpina de coronavirus din Marea Britanie depistat anul acesta în ţara noastră după femeie din Giurgiu şi alte două persoane din Bucureşti. În cazul acestora există informaţia că nu au călătorit în strinătate în perioada recentă.

Citeşte şi: Vaccinul anticovid Moderna ar combate mai bine noile tulpini. UE, în conflict cu AstraZeneca: nu poate livra dozele de vaccin promise

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Meteorologii ANM au anunțat cum va fi vremea la început de toamnă. La ce temperaturi să ne așteptăm
Fanatik.ro
Când se întoarce David Popovici în țară după prestația istorică de la Europenele de la Paris 2026
Capital.ro
APCE critică planul anunțat de Ilie Bolojan privind bateriile pentru prosumatori. Proprietatea privată nu poate fi controlată de furnizori
Playtech.ro
Motivul pentru care poţi observa o panglică galbenă prinsă de clanţa uşii. Mesajul pe care vor să îl transmită proprietarii
Adevarul
„Ce salariu v-ar mulțumi în Botoșani?” Răspunsurile care au devenit virale: „Până în 30.000 de lei. Mai exact? 50.000”
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un incident cumplit a avut loc în apropierea Capitalei. O mașină a fost strivită între două camioane
iamsport.ro
Scouterii vin la derby-ul Rapid - Dinamo! Grameni, pe radarul unei echipe din Europa League. Există interes și pentru Alex Dobre
MediaFlux
Pensii mai mari pentru românii care au lucrat înainte de 2001. Suma pe care o primesc în plus pensionarii
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat