Un partid din Suedia vrea să facă ilegal urinatul din picioare

Bărbaţii din Consilul Local al regiunii Sormland din Suedia ar putea fi nevoiţi în curând să se aşeze pe colac în loc să stea în picioare, în toaletele din instituţiile publice, conform unei iniţiative a Partidului de Stânga din Suedia.
Romania TV
14 iun. 2012, 11:25
Un partid din Suedia vrea să facă ilegal urinatul din picioare

Partidul de Stânga din Suedia, o organizaţie cu trăsături socialiste şi feministe,  susţine că urinatul stând pe colac este mai igienic pentru bărbaţi – nu se mai formează „bălţi în toalete”, plus că este mai sănătos, ajutând la o mai bună golire a vezicii urinare, potrivit HuffingtonPost.

Dacă propunerea va fi acceptată, un reprezentat al partidului a declarat că următoarea măsură va fi demontarea pisoarelor din toaletele bărbaţilor, care vor fi înlocuite cu toalete normale.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Iustin Petrescu și iubita lui se căsătoresc! Primele declarații despre nuntă
Fanatik.ro
Cine este Thiago Pitarch, noua senzație de la Real Madrid, care l-a impresionat pe Thierry Henry. Cum a ajuns titular cu Manchester City în Champions League la doar 18 ani
Capital.ro
Pensia pe card pentru martie a început să intre în conturi. La ce oră primesc banii peste 2,4 milioane de pensionari
Playtech.ro
Cât ar putea ajunge litrul de motorină în România dacă petrolul continuă să crească. Ce arată calculele
Adevarul
Românii își schimbă planurile de vacanță după tensiunile din Orientul Mijlociu. Destinațiile care câștigă turiști
wowbiz.ro
Camelia Mitoșeru a vorbit deschis despre propria moarte. Cum vrea mama lui Mihai Mitoșeru să arate ziua înmormântării: „Flori albe și toată lumea îmbrăcată în alb”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O persoană și-a pierdut viața după ce s-ar fi aruncat în fața metroului în stația Unirii
iamsport.ro
Cristi Săpunaru a intervenit după ce Diana Șucu a șters pe jos cu fostul său coleg de la Rapid
MediaFlux
S-a decis compensarea creșterii prețului la carburant. Cine beneficiază de sprijin de la stat până la finalul anului 2026
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj