Un prezicător mexican, despre 2012: Obama pierde Casa Albă, Siria va fi invadată

Obama nu va mai fi preşedintele Statelor Unite, Siria va fi invadată, iar Chavez va pierde lupta cu cancerul. Nu este un scenariu de film, ci predicţiile pentru 2012 ale celui mai cunoscut clarvăzător din Mexic.
Romania TV
04 ian. 2012, 07:30
Un prezicător mexican, despre 2012: Obama pierde Casa Albă, Siria va fi invadată

Antonio Vazquez, cunoscut ca Marele Vrăjitor din Mexic, crede că anul care tocmai a început nu va fi de bun augur pentru Barack Obama, care va părăsi fotoliul de la Casa Albă, după ce va fi învins în alegeri. Totuşi, el nu a prezis cine îi va lua locul primului preşedinte de culoare din istoria SUA. „Simt că Obama va pierde. Îl vor ataca din toate părţile. Republicanii au toţi banii în Statele Unite şi îl vor supune la presiune pentru a-l forţa să greşească”, este previziunea lui Vazquez.

Deşi nu a prezis exact momentul, clarvăzătorul nu vede cu ochi buni nici evoluţia conflictului din Siria, care în cele din urmă va fi invadată: „Siria este împotriva Lumii Islamice şi împotriva Europei şi Statelor Unite. Este foarte posibil să fie invadată sau să fie vorba de mai mulţi morţi”.

Vazquez şi-a dat verdictul şi în privinţa liderilor bolnavi de cancer. În timp ce preşedintele venezuelean Hugo Chavez va fi învins de boală, Ignacio Lula, fostul conducător al Braziliei, se va însănătoşi, la fel cum o va face şi preşedintele Argentinei, Cristina Fernandez. Potrivit Marelui Vrăjitor, predicţiile sale nu sunt definitive, ci pot fi contracarate prin incantaţii, rugăciuni şi fapte concrete care au darul să le prevină.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Sorinel Copilul de Aur și-a dus soția în vacanță, după scandalul cu fosta amantă! Ce destinație au ales
Fanatik.ro
MM Stoica, mesaj pentru Prunea și alți contestatari: „Mi-e greu să dau replică unor oameni care scurmă. Ar fi ca un concediu la groapa de gunoi de la Glina”. Exclusiv
Capital.ro
Marile rețele comerciale din România reduc consumul de energie. AMRCR anunță măsuri voluntare aplicate în magazine și spațiile administrative
Playtech.ro
Câte vacanțe vor avea elevii în anul școlar 2026-2027. Toate perioadele în care copiii nu vor merge la școală
Adevarul
De ce Dunărea continuă să scadă, deși România nu a fost ferită de ploi. Explicațiile directorului de prognoză INHGA: „La prima vedere, într-adevăr, pare un paradox”
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Fotbalul românesc este îndoliat! S-a stins din viață Silviu Stănescu, fostul antrenor al Universității Craiova
iamsport.ro
Edi Iordănescu a numit cei doi jucători pe care regretă că nu i-a convocat la Euro 2024: ”Îmi pare rău, dar asta e situația”
MediaFlux
Rusia s-a răzgândit! Răsturnarea de situație privind războiul din Ucraina
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România