Un student vitezoman, prins de 2 ori de poliţişti în doar câteva ore. Prima oara era beat, a doua fără permis

Un tânăr în vârstă de 23 de ani, student la Medicină, a fost prins de polițiștii rutieri, în stațiunea Mamaia, în timp ce conducea cu 114 km/h. Mai mult, în urma testării cu aparatul etilotest, polițiștii au descoperit că tânărul vitezoman era băut.
Filip Stan
24 aug. 2015, 16:01
Un student vitezoman, prins de 2 ori de poliţişti în doar câteva ore. Prima oara era beat, a doua fără permis

Totul s-a petrecut duminică dimineață, în jurul orei 06.50, când Mahmud B. de 23 de ani, a fost depistat în zona hotelului Rex, în timp ce conducea un autoturism marca Audi cu o viteză de 114 km/h, limita de viteză fiind de numai 50 km/h, potrivit reporterntv.ro.

Citeşte şi Şoferul care a lovit un poliţist, pe o plajă din Mamaia, ARESTAT pentru 30 de zile

Bărbatul a fost tras pe dreapta și a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul alcoolemiei fiind de 0,41 mg/l alcool pur în aerul expirat. Studentul a fost condus ulterior la sediul Serviciului de Medicină Legală, acolo unde medicii legiști au stabilit că acesta avea o alcoolemie de 1 mg/l alcool pur în sânge.

Mai mult, tânărul a fost prins luni, în jurul orei 10.40, pe strada Dispensarului din municipiul Constanța, în timp ce conducea cu permisul suspendat. Pe numele lui a fost întocmit un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și conducere cu permisul suspendat.

Citeşte şi Un ŞOFER BEAT a provocat HAOS într-o intersecţie din Timişoara: O femeie, încarcerată VIDEO

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
Dan Șucu a dat semnalul austerității la Rapid! „Vreți transferuri? Vindeți jucători!”
Capital.ro
Plata pensiilor în iunie 2026. Când vin banii prin Poștă și pe card. Calendar modificat luna viitoare
Playtech.ro
Cui i se recalculează contribuţia la sănătate. Paşi de urmat după primirea deciziei ANAF şi ce înseamnă asta concret pentru români
Adevarul
Drumurile care au rezistat aproape două milenii. Cum arată șoselele de piatră construite de romani în Dacia
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Comunitatea didactică din Bacău este îndoliată. Două învățătoare s-au stins din viață la doar o zi distanță: „Toată școala plânge”
iamsport.ro
Fotbalistul convocat de Gică Hagi care nu știe ”absolut deloc” limba română: ”Nu putea să progreseze”
MediaFlux
Ce NU este bine să faci de Înălțare. Data de 21 mai este Sfântă!
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi