Un bărbat a fost găsit spânzurat în parcul IOR din Bucureşti

Descoperire macabră miercuri dimineaţă în parcul IOR din Capitală. Un bărbat a fost găsit mort, miercuri dimineata, în parcul Alexandru Ioan Cuza, cunoscut ca parcul IOR. Criminaliștii au venit de urgență după un apel la 112.
Romania TV
03 iun. 2020, 07:36
Un bărbat a fost găsit spânzurat în parcul IOR din Bucureşti

Un bărbat a fost găsit spânzurat de un copac în parcul IOR din Bucureşti. Un paznic al parcului a descoperit cadavrul şi a alertat autoritatile.

„A anunţat cineva la 6 dimineaţa. Mai mult de 24 de ani nu avea, ei au spus ca 30. Nu era om al străzii, era bine îmbrăcat. Se spânzurase cu saci menajeri, nu imi pot explica cum”, a declarat un martor.

Trupul barbatului a fost dus la INML pentru efectuarea necropsiei.

„In aceasta dimineata, prin apel 112 a fost sesizat faptul ca intr-un parc din sectorul 3 a fost descoperit un barbat decedat. La fata locului s-au deplasat politisti din cadrul Sectiei 12, ulterior cazul fiind preluat de Biroul Morti Supecte si Ucideri din Culpa”, a anunţat Poliţia Capitalei.

Intervenţie de urgenţă pe Lacul Morii. Cadavrul unui bărbat a fost scos din apă

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
S-au despărțit în urmă cu un an, iar acum mama sportivului face o afirmație șocantă. Rolul jucat de Paula Badosa în viața lui Stefanos Tsitsipas
Capital.ro
Clienții, rugați să plătească doar cu cardul, chiar și sume mici. Magazinul care încearcă să scape de numerar
Playtech.ro
Un călător care a vizitat întreaga lume dezvăluie ţările care l-au dezamăgit. Multe sunt vizitate anual şi de români
Adevarul
Avertisment dur al șefului ROMARM. România nu trebuie să rămână doar „atelier de asamblare” a dronelor
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Fostul jucător din Ștefan cel Mare a spus că ”adevărata” Dinamo nu e echipa din SuperLiga: ”Când jucam acolo, nici nu îmi venea să cred”
MediaFlux
Cine este Dara, câștigătoarea Eurovision 2026. Tânăra de 27 de ani din Bulgaria a câștigat X Factor în 2015
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi