Tânăr din Dolj, de 26 de ani, nevaccinat și fără alte boli, a murit de Covid-19

Un tânăr de 26 de ani, din județul Dolj, nevaccinat împotriva Covid-19 și care nu suferea de alte afecțiuni, a murit în urma infectării cu Sars-Cov-2.
Ruxandra Rădulescu
21 sept. 2021, 15:18
Tânăr din Dolj, de 26 de ani, nevaccinat și fără alte boli, a murit de Covid-19

Un tânăr în vârstă e 26 de ani, din județul Dolj, care nu era vaccinat împotriva Covid-19 și care nu prezenta alte aboli grave, a murit după a fost infectat cu Sars-Cov-2.

Anunțul a fost făcut de Grupul de Comunicare Strategică, iar bărbatul este unul dintre cei mai tineri pacienți care au decedat din cauza Covid-19, în ultimele 24 de ore.

Azi au fost înregistrate 5 decese în județul Dolj, iar cea mai tânără victimă a fost tânărul de 26 de ani. Bărbatul a fost internat în stare gravă, în urmă cu câteva zile la Secția de Terapie Intensiva a spitalului din Dolj, însă din păcate, medicii nu mai putut face nimic pentru a-i sala viața.

Tânărul nu mai suferea de alte afecțiuni, iar medicii au fost surprinși de evoluția rapidă a bolii și de degradarea accelerată a stării bărbatului.

În județul Dolj, 38 de persoane infectate cu Sars-Cov-2 se află internatela ATI, în timp ce numărul deceselor este de peste 700 de persoane, iar 30.000 de persoane confirmate pozitiv, de la începutul pandemiei, relatează Digi24.

Un tânăr de 20 de ani, rănit grav, şi-a petrecut noaptea lângă prietenul mort

Accident teribil în judeţul Constanţa. Un tânăr în vârstă de 26 de ani a pierdut controlul volanului şi a ajuns cu maşina într-un canal de irigaţii secat. În urma impactului, acesta a murit pe loc, iar prietenul său care se afla pe scaunul din dreapta a fost rănit grav.

Accidentul s-a petrecut în zona localităţii Topraisar. Cei doi tineri au rămas încarceraţi, după ce maşina în care se aflau a plonjat într-un canal de irigaţii. Tânărul care a supravieţuit nu a putut apela serviciul de urgenţă şi a fost nevoit să stea lângă prietenul mort o noapte întreagă.

Un localnic a văzut maşina în canal abia sâmbătă la prânz şi a sunat la 112. La faţa locului s-au deplasat pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă, medici ai Serviciului de Ambulanţă, echipaje SMURD, poliţişti rutieri, dar şi un elicopter SMURD, potrivit Antena3.

Tânărul în vârstă de 20 de ani care a supravieţuit şi a stat câteva ore în maşina distrusă, lângă prietenul său mort, a fost  transportat la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Constanţa.

În acest caz a fost deschisă o anchetă şi un dosar penal. Poliţiştii urmează să afle dacă maşina a fost furată sau împrumutată, iar şoferul se afla sau nu sub influenţa alcoolului sau a substanţelor interzise.

„Astăzi, în jurul orei 12.00, polițiștii constănțeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe un drum de exploatare agricolă din comuna Topraisar.

Conform primelor cercetărilor, s-a stabilit că un bărbat, de 26 de ani, a condus un autoturism care s-a răsturnat într-un canal de irigații.

În urma accidentului rutier a rezultat decesul conducătorului auto, precum și vătămarea corporală gravă a unui pasager, un tânăr de 20 de ani. În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală”, se arată într-un comunicat al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Constanţa.

DailyBusiness
Fum alb la Vatican! Cardinalul protodiacon va ieși la balconul central pentru a anunța „Habemus Papam!”
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Bzi.ro
INNA și Alexandra Stan, mai mult dezbrăcate pe scenă, la Amsterdam! Publicul a fost în extaz! – GALERIE FOTO / VIDEO
Fanatik.ro
Zodiile care vor fi răsfățate de astre până pe 23 mai. Leii sunt printre marii norocoși
Capital.ro
Bucurie pentru Călin Georgescu. Anunțul venit azi, 8 mai: Parchetul nu a adus noi probe
Playtech.ro
Papa Leon nu şi-a putut stăpâni emoţiile! Ce a făcut la balconul Vaticanului. Foto
DailyBusiness
Pe cine va vota Crin Antonescu în turul 2: Am pierdut singur și aleg liber! Refuz mobilizarea pentru o nouă „salvare a țării”
Adevarul
„Veți ajunge la Canal”. Actorul Mihai Mălaimare, mesaj amenințător pentru cei care nu au vrut „turul II înapoi”
wowbiz.ro
Ionuț Dolănescu a făcut accident în urmă cu puțin timp! Încă o lovitură pentru familia Mariei Ciobanu, chiar în ziua înmormântării soțului său
Spynews
Dan Alexa și soția lui divorțează! De ce s-a despărțit concurentul Asia Express de partenera lui, Andrada
Spynews
EXCLUSIV. Imagini dureroase de la înmormântarea lui Mircea Cîmpeanu! Familia și vedetele își iau rămas bun | VIDEO
Evz.ro
Un cunoscut artist, bătut înfiorător. Este în comă
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
kanald.ro
Cardinalul Robert Prevost este primul papă american din istorie
Cancan.ro
Mai rar așa ceva! Câte limbi cunoaște Papa Leon al XIV-lea
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Întoarcerea lui Traian Băsescu. Cutremur total pentru prezidențiale
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
stirilekanald.ro
Doi părinți, tineri români, în vârstă de 19 și 23 de ani, au fost găsiți morți în casă, în Germania: "Au fost împreună în baie, mult timp". Au plecat la muncă în străinătate cu doar câteva zile înainte de tragedie
Primul sondaj pentru turul 2 al alegerilor prezidențiale. Ce procente au Nicușor Dan și George Simion: între ei e o diferență destul de mare
MediaFlux
Descoperire în furtul Tezaurului Dacic. Anunț important din Olanda.
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Premieră în România: autostradă cu hub de mare putere pentru vehicule electrice. Stațiile, mai performante decât cele din Germania