Un ucrainean a uimit Europa. A marcat două golazo într-un singur meci VIDEO

Coleg cu Lucian Burdujan, la Odessa, Ivan Bobko a reuşit două super-goluri la a patra sa apariţie în tricoul lui Cernomoreţ.

23 apr. 2012, 10:54

Ivan Bobko nu este un fotbalist de care să fi auzit multă lume. Are 21 de ani şi joacă pentru gruparea ucraineană Cernomoreţ Odessa. În acest sezon a bifat doar a patra prezenţă în echipa la care evoluează şi fostul rapidist Lucian Burdujan.

A făcut însă meciul vieţii duminică, împotriva celor de la Metalist Harkov. Chiar dacă scorul final a fost 3-3, pentru el ziua a fost una deosebită, el înscriind două super-goluri, unul mai frumoas decât altul. A deschis scorul în minutul 4, printr-un şut de la 25 de metri, iar la jumătatea reprizei secunde a marcat golul de 2-2, printr-o execuţie de la 30 de metri.