Universitatea Craiova – Academica Clinceni 3-2 în prima etapă a Ligii I. Două goluri în prelungiri

Formaţia Universitatea Craiova a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa nou-promovată Academica Clinceni, în prima etapă a Ligii I, meci la care cele două grupări au înscris ultimele goluri în minutele 90+3 şi 90+5.

14 iul. 2019, 18:25

Au marcat: Răuţă ’13 (autogol), Martic ’41, Constantin ’90+5 / Şut ’29, Nsiah ’90+3

În minutul 31, tehnicianul Corneliu Papură a primit un cartonaş galben pentru proteste.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Martic, Kelic, Acka, Bancu – Marian Şerban (Mateiu ’29), Qaka, Ivanov – Baiaram (Constantin ’83), Roman (Fortes ’77), Bărbuţ. Antrenor: Corneliu Papură

Academica Clinceni: Calancea – Achim, Răuţă, Patriche, Dobrescu – Şut, Barbu (Vojtus ’71) – Bogdan Ilie (Pârvulescu ’46), Olariu (Paţurcă ’57), Nsiah – Buziuc. Antrenor: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Kelic ’53 / Patriche ’54

Arbitri: Marian Barbu (central) – Marius Nicoară, Marius Badea (asistenţi) – Lucian Rusandu (rezervă)

Observatori: Eduard Dumitrescu, Paul Cazan