Următorul summit al liderilor europeni, pe 30 ianuarie 2012

Preşedintele Uniunii Europene (UE), Herman Van Rompuy, a convocat marţi seara pentru data de luni, 30 ianuarie 2012, următorul summit al liderilor din statele europene, care va fi dominat din nou, după toate aparenţele, de criza datoriilor din zona euro, transmit AFP şi Efe.
Romania TV
20 dec. 2011, 20:12
Următorul summit al liderilor europeni, pe 30 ianuarie 2012

‘Următorul nostru summit este programat pentru 30 ianuarie’ – a declarat Van Rompuy, într-un mesaj video difuzat pe site-ul Consiliului European, potrivit Agerpres.

Preşedintele UE a evocat până acum sfârşitul lui ianuarie sau începutul lui februarie pentru următoarea reuniune la nivel înalt a liderilor europeni, fără a preciza o dată.

La summitul precedent, din 8 şi 9 decembrie, ţările UE, cu excepţia Marii Britanii, au decis declanşarea automată a sancţiunilor pentru statele ale căror deficite depăşesc plafonul de 3% din PIB sau a căror datorie publică este prea mare.

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Anunțul momentului despre noul stadion Dinamo. Tot adevărul despre stoparea lucrărilor
Capital.ro
Serviciul militar obligatoriu ar putea reveni din 2027. Guvernul ia în calcul o decizie istorică. Cine sunt cei vizați
Playtech.ro
Cât costă o tractare în Bulgaria. Sumele pe care ajung să le plătească unii șoferi în 2026
Adevarul
Românești sau de import? Ce cumpărăm din piață și la ce preț. „E a doua cea mai ieftină din țară. Roșii cu preț, de la Vâlcea în sus”
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Cornel Dinu și conflictul care l-a costat titlul de ”Antrenorul secolului” în fotbalul românesc: ”Ce stau să-ți explic ție? Tu oricum nu înțelegi”
MediaFlux
Câți bani câștigă femeia care îi face curat lui Mihai Trăistariu. Artistul a dezvăluit ce salariu îi oferă
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?