US OPEN 2015. Victoria Azarenka s-a recunoscut învinsă. Cum a surprins-o Simona Halep

US OPEN 2015. Victoria Azarenka a pierdut primul său meci în faţa Simonei Halep, fiind eliminată în sferturile de finală ale Internaţionalelor de Tenis ale SUA.

10 sept. 2015, 07:16

US OPEN 2015. Simona Halep a câştigat cu 6-3, 4-6, 6-4 meciul cu Victoria Azarenka, fostă număr 1 mondial şi cap de serie numărul 20 la turneul american. Jucătoarea din Belarus a condus cu 2-0 în setul decisiv, dar sportiva noastră a revenit senzaţional şi a câştigat cu 6-4, spre surprinderea adversarei sale, care o învinsese de două ori până acum. „Am încercat să găsesc soluţii, dar Simona Halep a jucat cu adevărat foarte bine astăzi„, a declarat Victoria Azarenka.

Citeşte şi Nadia Comăneci, fericită pentru Simona Halep: Îmi place când luptă până la sfârşit

Aceasta a dezvăluit şi cum a surprins-o Halep: „Am fost puţin surprinsă de viteza mingilor pe care le-a trimis. Cred că asta şi câteva puncte pe care le-am cedat prea uşor m-au costat meciul. Dar trebuie să spun că a jucat foarte bine„.

Citeşte şi US OPEN 2015. Flavia Pennetta se teme de Simona Halep. Declaraţia italiencei înaintea semifinalei