Vacanţă de coşmar: O britanică a plătit 3.000 de lire sterline pentru o „celulă de închisoare”

O britanică a petrecut o vacanţă de coşmar alături de logodnicul său. După ce s-a plâns de condiţiile deplorabile în care stă deşi a plătit o sumă considerabilă pentru excursie, femeia a primit un răspuns revoltător de la agenţia de turism.
Romania TV
29 nov. 2012, 20:44
Vacanţă de coşmar: O britanică a plătit 3.000 de lire sterline pentru o

Gemma Fish a cheltuit mai mult de 3.000 de lire sterline pentru o vacanţă în Mexic, dar când ea şi logodnicul său au ajuns acolo au fost îngroziţi de camera de hotel în care au fost cazaţi, care semăna cu o celulă a unei închisori.

„Când am ajuns la hotel, camera nu semăna de niciun fel cu cea care apărea pe reclama de pe site-ul Thomson. Nu era în niciun caz cea la care mă aşteptam la preţul pe care îl plătisem”, a declarat Gemma Fish.

Femeia a decis să plătească în plus pentru o cameră premium, dar nici aceasta nu era confortabilă. „Ca să fiu sinceră, semăna mai mult cu o celulă a unei închisori decât cu o cameră de 3.000 de lire sterline. A fost cumplit. Nu-mi venea să cred că ne puteau face asta”, a precizat Gemma Fish.

Britanica a contactat imediat operatorul de turism Thomson, prin intermediul căruia şi-a rezervat sejurul, iar ea şi logodnicul său au fost mutaţi într-o cameră mai bună, deşi alte probleme precum zgomotul, mâncarea de proastă calitate sau plaja nu au fost rezolvate.

La o lună după ce Gemma Fish s-a întors din vacanţă, a primit pe mail o serie de mesaje de la o persoană care se recomanda membră a echipei de custom service a operatorului de turism Thomson. „Gemma, tu chiar crezi că ne pasă? Pentru că nu ne pasă, aşa că să-ţi tacă gura cu plângerile tale şi fă o rezervare la Thomas Cook altă dată pentru că nu vrem să ne fii clientă. Hotelul ne-a spus că eşti o c…ă”, scria într-unul din mailurile primite de britanică.

Thomson şi-a cerut scuze pentru email-urile primite de Gemma Fish, susţinând că un angajat a intrat pe mai multe conturi interne ale companiei şi le-a trimis mesaje „inadecvate” clienţilor: „Am demarat o anchetă internă, cu ajutorul poliţiei, problema a fost rezolvată imediat şi angajatul a fost concediat”, a susţinut operatorul de turism.

Compania i-a oferit cuplului câteva vouchere de călătorii, apoi un cec de 100 de lire sterline, după care un cec de 150 de lire sterline, dar Gemma Fish a susţinut că recompensa nu e satisfăcătoare pentru experienţa trăită.

„Dorim să-i asigurăm pe clienţii noştri că incidentul a fost unul izolat. Serviciul cu clienţii reprezintă un aspect important pentru Thomson”, a declarat un purtător de cuvânt al operatorului de turism.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Iustin Petrescu va avea un decor atipic la nuntă! Rar vezi așa ceva în România | VIDEO
Fanatik.ro
Bomba zilei în SuperLiga: Marius Baciu, noul antrenor al FCSB! Prima reacție a lui Gigi Becali. Exclusiv
Capital.ro
Consultările de la Cotroceni s-au încheiat fără rezultat. Nicușor Dan: Vom continua până când se va cristaliza o variantă de majoritate solidă, pro-occidentală
Playtech.ro
Cât costă un metru pătrat de teren extravilan lângă București în 2026. Zonele unde prețurile au explodat
Adevarul
„Autostrada cu tuneluri”, la doi ani de la startul lucrărilor. Ce a mai rămas de construit din tronsonul Margina - Holdea
wowbiz.ro
1 iunie vine cu modificări la plata concediilor medicale! Categoriile care vor fi plătite și în prima zi
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Blocaj total în Bucuresti, după ce o mașină a intrat pe șinele tramvaiului 41! Cum se circulă în aceste momente
iamsport.ro
Prunea a răbufnit în direct după Craiova - U Cluj 5-0: ”Am înnebunit când am văzut, vorbeam singur! Spuneți-mi și mie de ce?!”
MediaFlux
Pensie în 2026. Cum îți verifici vechimea în muncă. Stagiul minim de cotizare pentru pensia la limita de vârstă
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi