Văduva lui Silviu Prigoană, primele declarații după moartea afaceristului. Mihaela rupe tăcerea: „Copiii nu vor să o vadă pe Adriana”

Mihaela Botezatu, văduva lui Silviu Prigoană, a făcut primele declarații după moartea afaceristului. Soția acestuia a decis să vorbească pentru prima dată după tragedia care i-a lovit familia.
Filip Stan
15 nov. 2024, 09:48
Văduva lui Silviu Prigoană, primele declarații după moartea afaceristului. Mihaela rupe tăcerea: „Copiii nu vor să o vadă pe Adriana”
Văduva lui Silviu Prigoană rupe tăcerea, pentru prima dată după moartea afaceristului

Silviu Prigoană s-a stins subit din viață la vârsta de 60 de ani, din cauza unui infarct miocardic. Omul de afaceri se afla în Bran în momentul în care s-a produs tragedia. Vestea a căzut ca un trăsnet asupra familiei sale, care a suferit o mare pierdere complet neașteptată. Văduva sa, Mihaela Botezatu, a făcut primele declarații după tragedie.

Femeia a ținut să-i transmită un mesaj Adrianei Bahmuțeanu, asigurând-o pe aceasta că băieții ei sunt îngrijiți, vor merge la școală și ar fi afectați de ceea ce văd la televizor. Văduva lui Prigoană a dezvăluit la locul tragediei la câteva minute după ce s-a întâmplat.

Citește și: EXCLUSIV/ Adriana Bahmuțeanu confirmă că Silviu Prigoană a fost înmormântat în toiul nopții. „Unul dintre copii mi-a spus că a fost la cimitir în cursul serii”

Mihaela spune că fiii Adrianei Bahmuțeanu nu vor să-și vadă mama, acesta fiind unul dintre motivele pentru care vedeta nu ar fi putut să îi ia la ea, după moartea lui Silviu Prigoană. Eduard și Maximus și-ar dori să stea în casa în care au locuit cu tatăl lor.

„Copiii sunt, în primul rand, extraordinar de afectați. Copiii nu pot dormi din cauză că văd ce se întâmplă la televizor. Copiii vor merge la școală de săptămâna viitoare.

Copiii vor să stea în casa în care au trăit cu tatăl lor. Este o situație grea pentru toată familia. (…) Copiii sunt hrăniți, îngrijiți, toată lumea are grijă de ei. (…) Silviu ar fi fost înmormântat astăzi. (…) Copiii nu vor să o vadă pe Adriana: „Știm ce i-ai făcut lui tati””, a declarat Mihaela, văduva lui Silviu Prigoană, potrivit spynews.ro.

Citește și: Silviu Prigoană și-a organizat singur parastasul, înainte de a muri. „Nu vreau să las nimic la voia întâmplării”. Peste 80 de persoane au participat atunci la eveniment

Soacra lui Silviu Prigoană a făcut AVC, la scurt timp de la tragedie

Mihaela a dezvăluit că mama ei a fost profund afectată de moartea lui Prigoană. Femeia ar fi suferit un atac vascular cerebral, după ce a aflat de tragedie. Văduva afaceristului a precizat că nu a fost doar o femeie de imagine pentru acesta, ci a tratat-o ca pe propria soție.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Percheziții acasă la Cristian Pomohaci! Este suspectat de viol asupra unui minor
Fanatik.ro
Tatuajul impresionant pe care și l-a făcut un star din Premier League: pe corpul său apare celebrul Joker și mesajul ”Why so serious?”
Capital.ro
Viața la bloc 2026. Camerele video montate în scara blocului. Reguli pentru proprietarii de apartamente
Playtech.ro
Admiterea la liceele tehnologice se schimbă din 2026. Ce riscă elevii care nu dau Evaluarea Națională
Adevarul
Momentul incredibil în care un scafandru scapă ca prin minune de o balenă care aproape l-a înghiți
wowbiz.ro
Scena sfâșietoare cu soția polițistului din Piatra Neamț, ucis de propriul fiu. S-a așezat pe jos, la căpătâiul lui, împietrită de durere
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cel puțin 21 de persoane și-au pierdut viața în urma unui foc puternic la un hotel din New Delhi
iamsport.ro
Nuțu Cămătaru, 2.000.000 de euro pentru apropiatul lui Gigi Becali! A fost interceptat: ”«Am greșit, data viitoare dau la altul»”
MediaFlux
Vești bune pentru milioanele de români cu pensii private! Bani mai mulți în buzunar pentru Pilonul 2
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți