Valeriu Zgonea: Klaus „Ghinion” Iohannis fuge de Justiţie

Valeriu Zgonea, deputat PSD, îl acuză pe preşedintele PNL, Klaus Iohannis, că încearcă să fugă de justiţie în dosarul privind incompatibilitatea sa, care se judecă la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie.
Filip Stan
24 oct. 2014, 15:33
Valeriu Zgonea: Klaus

„Klaus «Ghinion» Iohannis fuge de Înalta Curte de Casație și Justiție pentru că ştie că există mari şanse să fie declarat vinovat de încălcarea legii. Candidatul ACL la alegerile prezidenţiale a prelungit cât s-a putut de mult depunerea propriei documentaţii şi opinii la dosarul de la ICCJ. Dacă ar fi sigur de nevinovăţia sa, domnul Iohannis ar fi trebuit să urgenteze rezolvarea acestui caz pentru a nu mai exista nicio suspiciune”, spune preşedintele Camerei Deputaţilor.

„Din păcate, Klaus «Ghinion» Iohannis pune pe primul loc interesele personale și îi tratează cu lipsă de respect pe alegători. Cel mai bine ar fi ca domnul Iohannis să își asume situația, să se pună la dispoziția magistraților și să nu încerce să blocheze Justiția”, a adăugat Valeriu Zgonea.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Despărțire șoc în România. O fostă handbalistă a divorțat după 7 ani de căsătorie
Capital.ro
Regulă pentru românii care stau la bloc. Costul nu îl plătește președintele. Îl plătim TOȚI!
Playtech.ro
Pensionarii nu mai primesc ajutorul de la stat înainte de Paşte. Ar fi trebuit să li se ofere 200 de lei în plus
Adevarul
Coșmarul unui cuplu care a plătit 6,5 milioane de euro pentru casa visurilor și a abandonat-o după doar o lună: „Au fost lăsate numeroase capcane”
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat și-a pierdut viața după ce a mâncat cina altcuiva. S-a sufocat și nu a mai putut fi salvat
iamsport.ro
Peste Hagi și Balaci. Colegul care l-a impresionat cel mai mult pe Bumbescu: ”Era extraordinar!”
MediaFlux
Trecerea la ora de vară crește riscul de AVC și infarct! Avertismentul unui doctor începând de duminică, 28 martie
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj