Vasile Geambazi, noul patron de la FCSB, face un ANUNŢ-BOMBĂ. Cum va readuce numele STEAUA

Vasile Geambazi, 36 ani, nepot al lui Gigi Becali, este noul patron al celor de la FCSB. Geambazi era oricum acţionat principal în acte, dar acum preia şi conducerea efectivă a clubului, după cum a anunţat, miercuri, Gigi Becali.
Filip Stan
19 apr. 2018, 16:08
Vasile Geambazi, noul patron de la FCSB, face un ANUNŢ-BOMBĂ. Cum va readuce numele STEAUA

Vasile Geambazi, care deţine în acest moment 37% din FC FCSB SA, societatea care administrează clubul de fotbal din Liga 1, a început în forţă şi a anunţat că va încerca să ajungă la o înţelegere cu Armata pentru a folosi din nou numele Steaua. 

„Instanţa a zis un singur lucru, că SC FCSB SA nu poate folosi numele Steaua Bucureşti fără acordul Ministerului Apărării Naţionale. Asta a câştigat Florin Talpan, a exclus numele Steaua Bucureşti din Europa şi din Liga 1, apare FCSB acum. Credeţi că cineva are o problemă cu formarea echipei Armatei? Că pe mine mă deranjează că Steaua îşi făcea echipă? Eu vreau binele fotbalului, aşa putem creşte. E greu să promoveze, fără investiţii nu poţi face asta. Sau poate că pot promova în liga a treia, dar de acolo e şi mai greu”, a spus Vasile Geambazi pentru ProSport.

ŞOC în LIGA 1: CFR Cluj cere depunctarea rivalei FCSB. Care este legătura cu retragerea lui Gigi Becali

„CSA e un părinte amărât care l-a dus la orfelinat pe copilul pe care nu a avut cu ce să-l crească. Copilul fiind secţia de fotbal. Aveau datorii la cei cu nocturna, nu mai puteau plăti jucătorii cu contracte în dolari la vremea aceea. Ei, aceşti părinţi au dus copilul la orfelinat, au acceptat lucrul ăsta. Apoi, în 2013, când văd că Steaua a trecut pe profit… Pentru că până în 2013 erau 10 milioane de euro datorii. Dar l-am vândut pe Chiricheş, am intrat în Champions League, au apărut banii. Şi copilul din orfelinat s-a făcut Făt-Frumos peste noapte. Când ne-am dus la ANAF să declarăm cei 10 milioane de euro profit, cineva a făcut scurt-circuit. Când orfanul a ajuns cineva, părinţii au zis că vor copilul înapoi. Cam asta e paralela, e o poveste foarte tristă. N-ar fi fost frumos să existe Steaua Bucureşti şi CSA Steaua Bucureşti în Liga 1, două echipe tari?”, a mai spus noul patron al celor de la FCSB.

Cine e Vasile Gembazi

– are 36 de ani şi este fiul Domnicăi Becali, sora lui Gigi Becali
– împreună cu tatăl său deţine FCSB, potrivit datelor de la Registrul Comerțului. Constantin Geambazi deţine 56% din acţiuni, iar Vasile are alte 37%.Gigi  Becali nu deține nici o acțiune!

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O mașină a intrat pe trotuar, în Brașov, și a lovit un grup de pietoni. Două persoane au murit
Fanatik.ro
David Popovici, prima reacţie după calificarea în finală la 100 de metri liber cu record: „Am destule rezerve, dar cu el mă bat! O să îmi pună probleme”
Capital.ro
Se schimbă regulile pentru proprietari: lucrările pe care le poți face fără autorizație
Playtech.ro
De ce Wi-Fi-ul hotelului poate fi mai periculos decât internetul mobil. Ce date nu ar trebui să introduci
Adevarul
SURSE Noua Lege a salarizării, negociată în mai multe variante. Sindicatele cer 8 miliarde pentru Educație și 2 miliarde pentru Sănătate
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Imagini șocante pe un drum din Tulcea! Un copil a căzut dintr-o dubă aflată în mers și a ajuns în mijlocul șoselei, chiar în fața unui TIR
iamsport.ro
BREAKING | Fostul atacant din SuperLiga, la un de a semna cu FCSB! Detaliile unei reveniri neașteptate
MediaFlux
Penalizări pentru cei care ies la pensie. Câți bani se opresc de la pensionari în 2026
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat