Vernisajul expoziţiei dedicată fotografilor afectaţi de tragedia din Colectiv, amânat pentru sâmbătă

Vernisajul expoziției "#Find_Us" - dedicată fotografilor afectați de tragedia din clubul Colectiv - a fost amânat pentru sâmbătă, la ora 14,00, din motive organizatorice, se arată pe pagina de Facebook dedicată evenimentului.
Alina Costache
07 dec. 2015, 20:00
Vernisajul expoziţiei dedicată fotografilor afectaţi de tragedia din Colectiv, amânat pentru sâmbătă

Vernisajul acestei expoziții a fost anunțat inițial pentru marți, la Hanul Gabroveni din Capitală.

Expoziția de fotografie a fost împărțită inițial în trei secțiuni: secțiunea dedicată fotografiei de concert realizată de fotografii care au fost în clubul Colectiv la momentul tragediei; secțiunea de fotografie de concert realizată de prietenii acestora și care și-au oferit lucrările pentru acest proiect și partea ce cuprinde fotografii cu trupa Goodbye to Gravity, din concertele susținute de-a lungul timpului (în total 50 de exponate).

Primele două secțiuni constituie o expoziție în sine, care urmează să poată fi vizitată la Centrul Cultural ArCuB din Hanul Gabroveni începând de sâmbătă, ora 14,00, când va avea loc și vernisajul.

A treia secțiune va fi o expoziție separată, care va fi deschisă în data de 22 decembrie la Casa Filipescu-Cesianu, spațiu oferit de către Muzeul Municipiului București, mai informează organizatorii pe pagina de socializare.

DailyBusiness
Coaliția, blocată pe pensiile speciale și reforma administrației. Bolojan și Grindeanu discută separat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
De ce a ales Novak Djokovic să-și părăsească țara și să se mute în Grecia. Motivul neașteptat: „Sunt minunate”
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț despre alegerile pentru Primăria Capitalei din 7 decembrie
Playtech.ro
Ce amendă riști dacă parchezi pe spațiul verde. Noile sancțiuni din Codul Rutier 2025
Adevarul
Haos la sucursalele Intesa Sanpaolo Bank: Clienții nu-și pot încasa salariile, iar antreprenorii nu pot face plăți
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Atac și acuzații grave la adresa lui Mitică Dragomir: ”Se laudă cu o pensie luată prin fraudă! A furat și a ajuns un prosper afacerist cu averea făcută din fotbal”
MediaFlux
Catedrala Națională se închide pe perioadă nelimitată. Când mai poate fi vizitată
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai