Veste șocantă! Cunoscutul afacerist Florin Vulpe a fost găsit mort

Afaceristul Florin Vulpe, în vârstă de 59 de ani, și-a pierdut viața în urma unui accident de motocicletă, iar toți cei care îl cunoșteau sunt șocați de vestea primită.
Filip Stan
12 aug. 2024, 21:13
Veste șocantă! Cunoscutul afacerist Florin Vulpe a fost găsit mort

Florin Vulpe se afla în dreptul localității Bărdiceni. Într-o curbă deosebit de periculoasă, acesta a pierdut controlul motocicletei și s-a răsturnat în albia râului Bâlta. Un participant la trafic a sunat la 112.

Bărbatul a murit duminică, în urma accidentului rutier. Se deplasa pe raza localității Brădiceni, din comuna Peștișani. La un moment dat – într-o curbă periculoasă – bărbatul a pierdut controlul motocicletei, a ieșit de pe carosabil și s-a răsturnat în albia râului Bâlta. Florin Vulpe conducea o motocicletă marca Susuki.

Citește și Accident mortal în Bihor. Doi adulți și o fetiță și-au pierdut viața. O altă copilă a fost rănită

Mai multe echipaje de salvare au ajuns la fața locului, dar nu au mai putut face nimic pentru el.

”Din primele cercetări efectuate de polițiști la faţa locului, s-a stabilit faptul că în timp ce un bărbat de 59 de ani, din municipiul Târgu-Jiu, conducea un motociclu, pe raza localității Brădiceni, pe DJ672 din direcția Buduhala către Brădiceni, într-o curbă la dreapta, a părăsit partea carosabilă spre stânga, răsturnându-se în albia pârâului Bâlta. În urma impactului a rezultat decesul motociclistului care a fost transportat la SML Gorj în vederea efectuării necropsiei”, a transmis IPJ Gorj.

Florin Vulpe era, de mai bine de cinci ani, în funcția de șef serviciu în cadrul Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR). În trecut ar fi fost asociat în mai multe afaceri împreună cu prietenul și partenerul lui, deputatul Mihai Weber.

Afaceristul avea doi copii, pe Victor și Ioana, și o soție, pe Carmen, alături de care recent a sărbătorit 30 de ani de căsătorie.

Trupul lui neînsuflețit a fost dus la capela Eden, din Tîrgu Jiu, unde va fi ținut până miercuri, 14 august, la ora 11:00. Înmormântarea afaceristului va avea loc în comuna Calnic, unde, la ora 12:00, va avea loc ceremonia de înhumare.

Citește și Cine câștigă cei mai mulți bani în România. Lucrătorii din IT nu mai sunt în topul salariilor de vis. Cine ocupă prima poziție

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Escapada la munte l-a scos din sărite pe Liviu Vârciu! A ajuns în Poiana Brașov în 7 ore, iar acolo a primit o altă lovitură: ”Ne merităm soarta”
Fanatik.ro
Cât de bun este, de fapt, Daniel Paraschiv, atacantul transferat de Rapid. Ce rating are în EA SPORTS FC 26, jocul adorat de milioane de români
Capital.ro
Reguli la bloc. Penalizare pentru restanțe la întreținere. Legea nu permite sancționarea automată a proprietarilor
Playtech.ro
Ce înseamnă SMS: puţini mai ştiu de la ce vine prescurtarea
Adevarul
Meseriile care nu pot fi înlocuite de AI. Ce are omul și nu va avea niciodată inteligența artificială
wowbiz.ro
Doliu uriaș! Autorul Michael Schumacher a murit la 75 de ani: „Tatăl meu era…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Tânăra din Buzău care și-a pierdut iubitul în urma unui incident rutier face declarații tulburătoare! Acuzațiile pe care le aduce medicilor: „Mereu am știut că ești în pericol”
iamsport.ro
Apropiatul din altă țară al lui Valentin Ceaușescu a amenințat că va opri comerțul cu România dacă nu îl transfera pe fostul mare fotbalist român
MediaFlux
Răsturnare privind furtul Coifului de Aur furat din Muzeul Drents! Olandezii au mințit, acuză fostul director al Muzeului Național de Istorie
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend