Victor Ciutacu, despre ultima gogomănie a arivistei de serviciu de la PNL: „E greu de găsit om politic mai inadecvat decât Alina Gorghiu”

Victor Ciutacu a comentat ultima istravă a ministrului Justiţiei, care, în plin scandal Coldea-Dumbravă, s-a decis să facă o vizită de lucru fix îmn ASlbania
Filip Stan
09 iul. 2024, 17:48
Victor Ciutacu, despre ultima gogomănie a arivistei de serviciu de la PNL:

„E greu de găsit om politic mai inadecvat decât Alina Gorghiu. Ajunsă, ea știe cum, după ani de năzuințe, ministru al justiției, nu trece săptămâna să nu dea cu mucii-n fasole, spune Victor Ciutacu

„De la reprezentațiile penibile de pe Tiktok și până la gesturile politice, nu ratează un singur moment în care ar putea să se facă de râs. Are o rată e penibilului de 100%. Până și Raluca Turcan le comite mai rar.

Victor Ciutacu crede că Vlad Voiculescu a fost lucrat de Servicii: „Cu băieții cu ochi albaștri pe urmele tale, n-o arzi gagicar. Când nu le mai folosești, au prostul obicei de a detona lângă tine o bombă armată din timp – de data asta, mama copilului tău”

Ia ghiciți voi ce făcea a noastră, la Tirana, în timp ce Parlamentul Albaniei fierbea de scandalul public generat de prezența generalului român Florian Coldea pe lista de consilieri străini a premierului Rama și de acuzațiile de implicare în rețeaua cocainei Sinaloa-Tirana-București. Ei bine, se poza, în ie, în biroul lui Taulant Balla, ministru de interne în guvernul Rama. Nu cu ministrul justiției, omologul său, ci cu cel de Interne, mâna dreaptă a prim-ministrului. Altfel, om de bine, băiat de-al nostru, cu școala făcută la Iași, la Alexandru Ioan Cuza, și cu plagiatul pe rolul instanțelor academice. E drept, acuzat în Albania că ar fi mâna de fier din guvern a mafiei locale, dar sunt convins că la ministresa Gorghiu primează prezumția de nevinovăție. Ce căuta, de fapt, cucoana acolo? Un răspuns public nu există. În privat, însă, urmașa Brătienilor a comunicat scurt că s-a dus cu probleme grele, traficul de persoane și droguri. Adică fix de ce e acuzat ministrul Balla. Și, la pachet, să urgenteze recuperarea Casei Iorga, obiectiv prioritar de importanță națională covârșitoare, de focul căruia nu dormeau românii cu nopțile”, mai spune Victor Ciutacu.

„Dacă n-a fost cu misiune acolo, ca parte a unei operațiuni, ceea ce bănuiesc eu, atunci a comis cea mai neghioabă gafă politică. Să legitimezi tu, reprezentant al unui stat aflat sub asaltul drogurilor, un ministru al altui stat, suspectat că e placa turnantă a traficului de droguri către țara ta, iar asta în timpul unui scandal internațional care-l implică pe ex-șeful operativ al SRI și când la București guvernul din care faci parte se bate cu pumnii în piept că luptă împotriva flagelului, depășește puterea de înțelegere a oricărui om zdravăn la minte. Bine, nu-i nici prima, nici ultima gogomănie a arivistei de serviciu de la PNL, dar acum e deja prea mult și prea pe față…”, conchide Victor Ciutacu.

Victor Ciutacu, dat în judecată de procurorul „Portocală”: „Dacă onorata instanţă dispune o confruntare, zău că m-aş duce”

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Mihaela și Dani Stoian, fiul lui Florin Salam, se căsătoresc astăzi! Informații în timp real despre nunta anului 2026
Fanatik.ro
Ce lovituri fabuloase pregătește Dan Șucu la Rapid. Transferurile care îi pot face campioni pe giuleșteni
Capital.ro
Schimbare importantă pentru întreținerea la bloc. Cum vor plăti în continuare proprietarii costurile. S-a decis în Parlament
Playtech.ro
Ce salariu va avea un profesor cu 23 de ani vechime după noua lege a salarizării. Diferența față de venitul actual este uriașă
Adevarul
Iisus la doză. Cum au ajuns mesajele creștine să fie folosite pentru promovarea băuturilor energizante
wowbiz.ro
Scena sfâșietoare cu soția polițistului din Piatra Neamț, ucis de propriul fiu. S-a așezat pe jos, la căpătâiul lui, împietrită de durere
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
S-a stins din viață Marjane Satrapi! Celebra scriitoare și-a găsit sfârșitul la scurt timp după ce și-a pierdut soțul
iamsport.ro
Prunea spune că FCSB ar trebui ”să ascundă” un fotbalist în momentul interviurilor: ”Te faci de râs, nu îl mai trimiteți!”
MediaFlux
A riscat totul pentru funcția de premier. Decizia luată de Eugen Tomac cu o zi înainte de desemnare
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți