Victor Ponta, atac dur la adresa Guvernului Orban: „Nesimţire maximă!”

Fostul premier Victor Ponta critică Guvernul Orban din cauza ordonanţelor de urgenţă adoptate în câteva luni de guvernare, deși înainte să ajungă la putere liberalii spuneau că ar interzice OUG-urile.
Filip Stan
27 iun. 2020, 14:03
Victor Ponta, atac dur la adresa Guvernului Orban:

Victor Ponta a postat pe pagina de Facebook un mesaj spune că Guvernul Orban a dat 100 de ordonante de urgenta in primele 7 luni din 2020, deşi în 2017 premierul anunţa că ar interzice OUG-urile.

„NESIMTIRE MAXIMA ! Guvernul Orban a dat 100 de ordonante de urgenta in primele 7 luni din 2020 !!! Nu este singurul record negativ / mai detine recordul de ordonante date intr-o zi ( 25) / mai detine recordul atacarii la CCR de catre PNL a propriilor ordonante / mai detine recordul celor mai multe ordonante declarate neconstitutionale ! Dar nu le pasa – nu dau doi bani pe Constitutie sau pe oameni !

In 2017 Ludovic Orban anunta ca „ar interzice ordonantele de urgenta” / in 2020 a emis deja 100 in primele 7 luni ( 25 intr-o seara)!!!

Mai au in fata doar Avocatul Poporului si Curtea Constitutionala ( in Parlament, cu toata opozitia ProRomania, PSD si USR le voteaza tot ce vor celor de la Guvern – inclusiv Guvernul) / Romania s-a autosuspendat din Martie de la CEDO – si nu cred ca mai revine / PNL este noul PCR / in 2021 o sa termine si cu Avocatul Poporului si cu CCR – dupa care o sa ne uitam la Coreea de Nord sa vedem ce mai avem de facut !

Ps – haterii si oamenii cu gandire putina si hraniti cu Propaganda au mereu un singur raspuns la criticile mele : „lasa Ponta ca si tu ai facut la fel” / asa ca le raspund deja : NU am facut niciodata la fel ca Orban ! Niciodata! Ca exemplu in 2015 am adoptat 52 de ordonante de urgenta ( Orban a dat deja 100 – si inca nu e 1 Iulie)! Asa ca – mai ganditi putin ca nu va strica !”, a scris Victor Ponta pe Facebook.

Citeşte şi Rareş Bogdan susţine că e în top 5 încredere la politicieni. „Ludovic Orban e puţin sub mine”

DailyBusiness
PSD declanșează criza guvernamentală. Miniștrii își dau demisia în bloc, iar Guvernul Ilie Bolojan, sub presiunea unei moțiuni de cenzură
Spynews
Betty Salam s-a întors la băiatul ei! Cum a apărut artista alături de Matthias
Fanatik.ro
Cum s-au schimbat calculele în SuperLiga după calificarea Universității Craiova în finala Cupei României Betano. Cine merge în cupele europene. Toate scenariile
Capital.ro
Ce se întâmplă cu actualul buletin în România? Data limită până când mai este valabil. Nu va mai putea fi utilizat ca document de călătorie
Playtech.ro
Muntengru, alternativă la Grecia și Turcia. Cu cât e mai ieftină o vacanţă aici şi cât faci pe drum cu maşina
Adevarul
Un animal ciudat a ieșit dintr-o pădure din vestul Ucrainei, aproape de granița cu România. Reacțiile apărute pe internet
wowbiz.ro
Dinu Iancu-Sălăjanu a fost plasat sub control judiciar! Primele imagini cu politicianul, după perchezițiile DNA
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Momentul în care o tânără de 28 de ani lovește cu mașina două femei aflate pe trecerea de pietoni, în Neamț
iamsport.ro
Dan Diaconescu, ofertă pentru Radu Banciu: ”Vă dau dublu cât câștigați! Mi s-a părut întotdeauna că sunteți o voce specială, aparte”
MediaFlux
Secretul mașinii care-l însoțește pe Putin. Președintele Rusiei se teme de un asasinat VIDEO
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara