Victor Ponta, despre alegerile din România: Şase luni de campanie electorală înseamnă falimentul României

Victor Ponta a declarat la România TV faptul că şase luni de campanie electorală înseamnă falimentul României. Politicianul a făcut analiza alegerilor după ce premierul României, Ludovic Orban, a declarat faptul că alegerile locale vor avea loc pe 27 septembrie, iar cele parlamentare pe 6 decembrie.
Romania TV
25 mai 2020, 18:00
Victor Ponta, despre alegerile din România: Şase luni de campanie electorală înseamnă falimentul României

Politicianul a vorbit şi despre efectele pandemiei provocate de coronavirus în România, susţinând că este singura ţară care nu porneşte şcolile.

Citeşte şi: Victor Ponta a depus o moțiune simplă împotriva ministrului Educației Monica Anisie

„Sincer, este o nebunie. Spui ce bine a gestionat guvernul criza, pe de altă parte eşti singura ţară care nu porneşte şcoli.Pe zona de educaţie este dezastru total, pe zonă de agricultură ne rugăm să îi ajute. Aşteptăm să vedem unde zburăm şi cu zburăm, la noi se îngrămădesc românii la graniţie. Este o nebunie” , a declarat Victor Ponta la România TV.

În ceea ce priveşte alegerile din România, Victor Ponta susţine că alegerile nu înseamnă doar o zi, ci şase luni, fapt care ar băga ţara în faliment. 

„Domnul Orban a ieşit şi a zis că vrea să facă alegeri locale pe 27 septembrie şi alegeri la parlament pe 6 decembrie. Alegerile astea nu înseamă o zi şi o zi, înseamnă 60 de zile. Înseamnă depuneri de candidaturi, după care 30 de zile urmează campanie electorală. Avem o zi în care 10 milioane de oameni intră în cabina şi ştampilează buletinul de vot. Asta începe pe 28 iulie şi se termină pe 27 septembrie. Cealaltă începe pe 6 decembrie, asta înseamnă şase luni de campanie electorală, înseamnă falimentul României” , a declarat Victor Ponta.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Gigi Becali a vorbit 30 de minute la telefon cu Radu Miruță! Veste devastatoare pentru fanii Stelei: „L-am întrebat, nu știa”
Capital.ro
Elena Udrea a răbufnit. România are o mare problemă: O recunoaște Premierul Bolojan și o arată realitatea din sistem!
Playtech.ro
Guvernul reduce acciza la motorină cu 30 de bani. Benzinăriile, obligate să limiteze modificările de preț
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
wowbiz.ro
Rezultate autopsie Cristian Staicu. Ce au descoperit legiștii despre moartea medicului din București
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Anchetatorii iau in calcul 3 ipoteze în cazul medicului incendiat în propriul apartament. Apropiații fac dezvăluiri despre ultimele clipe din viața lui
iamsport.ro
BOMBĂ! Gigi Becali a vorbit cu ministrul Radu Miruță despre Steaua: ”A zis că așteaptă o ofertă”
MediaFlux
Candidat surpriză pentru mandatul de președinte al SUA. Cine se pregătește ca să preia Casa Albă
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj