Victor Ponta îi cere lui Mihai Tudose să elibereze mandatul de europarlamentar în favoarea Pro România

Pro România îi cere lui Mihai Tudose să-şi dea demisia din Parlamentul European şi să elibereze postul în favoarea partidului, pentru că funcţia a fost câştigată de Victor Ponta la alegerile europarlamentare din luna mai. Între Mihai Tudose şi Victor Ponta a izbucnit un conflict deschis după ce primul a susţinut instalarea Guvernului Orban, în ciuda direcţiei partidului.
Iulian Tudor
26 nov. 2019, 14:24
Victor Ponta îi cere lui Mihai Tudose să elibereze mandatul de europarlamentar în favoarea Pro România

„PRO România consideră că Mihai Tudose a plecat din partid atunci când a negociat voturile pentru instalarea Guvernului Orban. Din acest motiv, întrucât acum este susținator al PNL, așteptăm să dea dovadă de minimă onoare și bun simț, iar în acest sens să redea partidului mandatul de europarlamentar.

Atragem atenția asupra faptului că funcția de europarlamentar a fost câștigată de Victor Ponta, prin munca a mii de colegi și simpatizanți PRO România din toată țara.

Chiar dacă Mihai Tudose pierde salariul și beneficiile aferente statutului de europarlamentar, avem toate încrederea că Ludovic Orban și PNL îl vor recompensa pentru “serviciile” sale. Faptul că acum își negociază poziția în PSD este problema sa și a social-democraților”, se arată într-un comunicat Pro România.

Comunicatul Pro România vine în aceeaşi zi în care Mihai Tudose i-a cerut lui Victor Ponta să-şidea demisia de la şefia partidului, pentru că are apucături dictatoriale.

Citeşte şi: Mihai Tudose, către Victor Ponta: Şansa Pro România e plecarea ta

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Românii ar putea scăpa de chinul copiilor după cartea de identitate. Debirocratizare sub amenințarea amenzii
Capital.ro
Pensionarii care primesc 2.782 de lei de la stat. Date oficiale de la Casa de Pensii
Playtech.ro
După Paște, Lidl redeschide magazinele cu super-reduceri de până la 40% la produse alimentare
Adevarul
Cine câștigă și cine pierde după alegerile istorice din Ungaria: Trump și Putin rămân fără cel mai important aliat din Europa
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doi tineri de 20 de ani și-au pierdut viața în seara de Paște, după ce s-au izbit puternic de un copac. Se îndreptau spre Lacul Snagov în momentul tragediei
iamsport.ro
Magia lui Gică Hagi: cum a reușit să revitalizeze un jucător considerat terminat: ”Sunt Hagi! Sună-mă când poți”
MediaFlux
Lunea Albă sau a doua zi de Paște. Tradiții și obiceiuri care aduc noroc
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj