Victor Ponta: Leonard Orban nu merita să fie umilit din atâta prostie

Victor Ponta cataloghează votul pe care PDL l-a acordat în Parlamentul European împotriva lui Leonard Orban drept "o mare măgărie", care va costa scump imaginea României.  "Domnul Orban nu merita să fie umilit din atâta prostie", a declarat primul-ministru la România TV.
Romania TV
27 sept. 2012, 19:35
Victor Ponta: Leonard Orban nu merita să fie umilit din atâta prostie

Primul-ministru, Victor Ponta a condamnat, joi, boicotarea numirii lui Leonard Orban ca reprezentant al României la Curtea Europeană de Audit.

„Credeam că nu mă mai enervez pentru chestiuni politice. Ieri am auzit cea mai mare măgărie la adresa României. A fost propus domnul Orban, ieri, într-o funcţie europeană. Regula spune că europarlamentarii acelei ţări îl susţin. Pentru prima dată în istoria Parlemntului European spunând că au ordin de la partid, eurodeputaţii PDL au votat împotriva României. Nu vom avea reprezentant în Curtea Europeană de Audit şi l-am făcut de râs pe un om care e unul din tehnocraţii României”, a precizat premierul. 

„Domnul Orban nu merita să fie umilit din atâta prostie”, a conchis Ponta.

DailyBusiness
Sorin Grindeanu: „PNL dă premierul până în 2027. Noi ne ținem de protocol”
Spynews
Gina Chirilă, adevărul dureros despre divorțul de Bogdan Vlădău! Prin ce durere a trecut: "Spartă în bucăți..."
Fanatik.ro
Haos! UEFA, o nouă decizie bizară în războiul FCSB – Steaua! Unde a ajuns Cupa Campionilor Europeni
Capital.ro
Sistemul de pensii din România, sub presiune majoră după 2030. Avertismentul lui Iancu Guda: Aici este provocarea României
Playtech.ro
Cât de des ar trebui să golești boilerul (rezervorul de apă caldă) – și de ce este atât de important
Adevarul
Un gigant american cu firme în România concediază 14.000 de angajaţi
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
Ministrul Muncii a anunțat majorarea tichetelor de masă. Guvernul urmează să decidă dacă și salariul minim va crește
iamsport.ro
Surpriză! Bölöni a numit ”cel mai inteligent” atacant din istoria României: ”Un om cu un alt caracter, altă viață, deosebit de valoros!”
MediaFlux
Voucherele de vacanță nu sunt dorite de angajați. Condiția care îi nemulțumește pe cei din turism
stirilekanald.ro
Șocant ce au găsit polițiștii lângă trupul neînsuflețit al doctoriței Ștefania Szabo
substantial.ro
Confidențialitate și profesionalism în activitatea unui detectiv Timișoara