Victor Ponta: Nu ştiu ce a păţit Teodorovici. E subjugat total de Darius Vâlcov. Cum vrea să îl scoată pe Dragnea din politică

Fostul premier, Victor Ponta, a declarat la România TV că nu-l mai recunoaşte pe Eugen Teodorovici, ministrul Finanţelor.
Filip Stan
20 mart. 2019, 19:15
Victor Ponta: Nu ştiu ce a păţit Teodorovici. E subjugat total de Darius Vâlcov. Cum vrea să îl scoată pe Dragnea din politică

Victor Ponta spune că nu îl mai recunoaşte pe ministrul Finanţelor, Eugen Teodorovici. „Nu ştiu ce a păţit Orlando. După faza cu „Chiparosule” îmi venea să îl întren dacă a băut ceva. Mie venea şi îmi spunea că nu poate să semneze anumite lucruri, iar acum văd că vrea să semneze cu fondul suveran. E subjugat total de Vâlcov”, a punctat Ponta la România TV.

De asemenea, fostul premier a declarat  că dacă ar fi în locul lui Iohannis ar pune o întrebare care să îl oprească pe Liviu Dragnea din posibilitatea de a mai ocupa funcții înalte în stat.

 ”Nu știu ce întrebare va pune președintele, dar vă spun ce întrebare aș pune eu: ”Sunteți de acord ca cei condamnați definitiv să nu mai fie deputați, senatori, miniștri?”. Eu vorbesc despre un referendum la care eu aș vota DA.”, a spus Victor Ponta.
 
Victor Ponta i-a cerut lui Florian Coldea pozele de la vilele SRI cu petrecerile la care au participat Liviu Dragnea și Laura Codruța Kovesi. Totul s-a întâmplat la un eveniment la care a fost prezent și Frans Timmermans, prim-vicepreședinte al Comisiei Europene, a anunţat fostul premier la România TV, în emisiunea lui Victor Ciutacu.  Ponta a declarat că fostul adjunct de la SRI încă nu i-a furnizat fotografiile secrete. Actualul președinte al Pro România a anunțat că Darius Vâlcov a depus, în 2015, un denunț împotriva lui Dragnea.

”Nu mi le-a dat, cred că le ține pentru când o fi nevoie. Probabil la prezidențiale. Singurul dosar despre care am vorbit a fost cum să îl scăpăm pe Dragnea de dosarul referendumul. El zicea: ”George, Florin, am dosar.” Cred că cu Tel Drum l-a ajutat cineva. Eu am depus mărturie în dosar în favoarea lui Dragnea. Dragnea spunea că, în 2015, că Vâlcov a depus denunț împotriva lui. Probabil l-o fi retras.”, a spus Victor Ponta.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Scene teribile în Mexic! Un cadavru a fost descoperit lângă baza în care Iranul se pregătește pentru Cupa Mondială
Capital.ro
Regula care poate aduce bani în plus la pensie. Totul începe cu 100 de lei pe lună. Dan Sulică: Este aur curat
Playtech.ro
Cum afli dacă ai datorii la ANAF înainte să primești o somație. Verificarea durează doar câteva minute
Adevarul
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu abia urmează, când se pensionează decrețeii
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Nu Hagi, Balaci sau Dobrin! Liță Dumitru, fără echivoc: ”El a fost cel mai mare fotbalist pe care l-a avut România. Valoare mare de tot”
MediaFlux
Anunțul momentului făcut de președintele României!
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți