VIDEO George Simion, indicații pentru manifestanții așteptați la Marele Protest Național din 12 ianuarie: „Singurul simbol acceptat la proteste este tricolorul românesc”

George Simion are un mesaj important pentru românii care intenționează să participe la Marele Protest Național, organizat pe 12 ianuarie în Piața Universității din București, de la ora 14:00. Liderul suveranist cere ca participanții la miting să vină doar cu tricolorul, fără alte însemne.
Filip Stan
08 ian. 2025, 20:35
VIDEO George Simion, indicații pentru manifestanții așteptați la Marele Protest Național din 12 ianuarie: „Singurul simbol acceptat la proteste este tricolorul românesc”
George Simion face ultimele anunțuri înainte de Marele Protest Național

George Simion a lansat un nou mesaj pentru protestatarii care intenționează să participe la Marele Protest Național, organizat în data de 12 ianuarie la ora 14:00, în Piața Universității din București.

George Simion, ultimele indicații înaintea Marelui Protest Național

Liderul Partidului AUR îi îndeamnă pe cei care vor participa la acest protest, ale cărui scopuri sunt repetarea alegerilor de la turul doi și exprimarea nemulțumirilor referitoare la așa-numita „ordonanță trenuleț”, să vină doar cu tricolorul și să nu aducă alt fel de steaguri sau însemne.

Citește și : Prima sedință a Coaliţiei de guvernare din acest an. Alegerile prezidenţiale, pe 4/18 mai 2025, Crin Antonescu rămâne candidatul Coaliţiei UPDATE

„O să vă rog pe fiecare dintre voi să rețină și să respecte. Singurul steag acceptat la proteste este tricolorul românesc. Nu veniți cu alte însemne, noi AUR nu venim cu însemne de partid. Dacă noi facem asta, care oferim această platformă pentru desfășurarea marelui protest, o puteți face și voi. Niciun însemn de partid, ideologic și așa mai departe. Steagul tricolor”, a transmis George Simion.

Citește și : CTP îl acuză pe Klaus Iohannis că vrea să îi ofere România pe tavă lui Donald Trump: „Mă gândesc să vă vând țara” / „Nu e scumpă, vă fac și reducere”

@georgesimionoficialDoar 🇷🇴, fără însemne!

♬ sunet original – GEORGE SIMION

DailyBusiness
PSD declanșează criza guvernamentală. Miniștrii își dau demisia în bloc, iar Guvernul Ilie Bolojan, sub presiunea unei moțiuni de cenzură
Spynews
Betty Salam s-a întors la băiatul ei! Cum a apărut artista alături de Matthias
Fanatik.ro
George Pușcaș și Cătălin Cîrjan, analizați la sânge de Marius Șumudică după Dinamo – Craiova: „Dacă ești Fiat, nu ai cum să fii Mercedes!”
Capital.ro
Lovitură pentru România. Avertisment din interiorul BNR: Ruperea coaliției poate avea urmări crâncene pentru economie, care se vor resimți mulți ani de aici înainte
Playtech.ro
Singura țară din UE unde benzina costă la fel de peste 5 ani. Nu s-a schimbat nici în 2026
Adevarul
Bancherul putred de bogat care a devenit arhitectul Europei moderne. Era un geniu al diplomației și a schimbat destinul cultural al continentului
wowbiz.ro
Dinu Iancu-Sălăjanu a fost plasat sub control judiciar! Primele imagini cu politicianul, după perchezițiile DNA
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Tudor Gheorghe a ajuns de urgență la spital! Ce se întâmplă cu celebrul compozitor, în aceste momente
iamsport.ro
Dan Diaconescu, ofertă pentru Radu Banciu: ”Vă dau dublu cât câștigați! Mi s-a părut întotdeauna că sunteți o voce specială, aparte”
MediaFlux
Semnalul clar transmis de SUA despre criza politică din România. Informațiile de culise aflate de americani
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara