VIDEO Sorin Ovidiu Vîntu șterge pe jos cu Traian Băsescu: „Băsescu a pus la dispoziție Americii serviciile de informații române”

Sorin Ovidiu Vîntu l-a demontat pe Traian Băsescu, susținând că acesta este un „trădător” care a predat serviciile de informații Statelor Unite ale Americii. Afaceristul susține că acesta este modul prin care SUA a reușit să conducă România.
Alina Costache
10 feb. 2025, 09:43
VIDEO Sorin Ovidiu Vîntu șterge pe jos cu Traian Băsescu: „Băsescu a pus la dispoziție Americii serviciile de informații române”

Sorin Ovidiu Vîntu face dezvăluiri șocante despre Traian Băsescu și îl acuză pe fostul președinte de trădare. Afaceristul arată că Traian Băsescu a predat serviciile de informații românești Statelor Unite ale Americii și susține că mai multe țări occidentale au reușit să ne penetreze sistemul de siguranță națională, prin intermediul căruia conduc România.

Sorin Ovidiu Vîntu îl demolează pe Traian Băsescu

Traian Băsescu este acuzat că a predat serviciile de informații Statelor Unite ale Americii, iar Sorin Ovidiu Vîntu susține că acesta este singurul motiv pentru care fostul președinte încă se află în libertate. Conform afaceristului, Băsescu este cel mai mare trădător al României de după Pacepa, fost general de Securitate care a

Citește și : Diana Șoșoacă și-a anunțat oficial candidatura la alegerile prezidențiale din luna mai. Președinta SOS România strânge deja semnături

„Băsescu a pus la dispoziție Americii serviciile de informații române. Altfel încât serviciile de informație române au fost coordonate de FBI. Mai departe. Serviciile de informație române coordonate de către FBI au penetrat toate instituțiile statului român.

Acesta a fost modul prin care americani au condus România la vremea aceea. Acum nici măcar nu mai au nevoie de serviciile secrete pentru că acolo s-a văzut în timp că nu sunt numai ofițeri subordinate Americii, mai sunt și subordonați Franței, mai sunt subordonați și Germaniei, adică niște nenorociți care s-au vândut pe doi bani, probabil că și albanezii au cumpărat serviciile de informație română.

Citește și : VIDEO Marcel Ciolacu salută boicotul supermarketurilor străine, inițiat de Călin Georgescu: „Sunt total de acord. Părerea mea este că trebuie intervenit legislativ”

Repet, Băsescu a fost un instrument de doi bani. Dar care și-a făcut treaba, de-aia e în libertate. (…) A vândut această țară pentru a-și putea păstra funcția și libertatea. Este cel mai mare trădător pe care România l-a avut după Pacepa”, a afirmat Sorin Ovidiu Vîntu, în exclusivitate la Realitatea Plus.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
La aproape 80 de ani, Mitică Dragomir a dezvăluit cum își menține organismul „verde”. Obiceiul sănătos pe care-l are
Capital.ro
Reguli la bloc. 10 fapte ilegale pentru proprietari. Vecinii care te fraudează și te obligă să plătești în plus
Playtech.ro
Distanţa minimă între clădiri. Cui dă dreptate legea dacă sunt prea apropiate
Adevarul
Funcția care deschidea ușile puterii în perioada comunistă. A fost deținută de Stalin și Ceaușescu. Iliescu a fost și el la un pas
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Numele-surpriză pe care îl vede în locul lui Rădoi la FCSB: ”Nu m-ar mira să revină el principal”
MediaFlux
Stare de criză declarată în România după războiul din Orientul Mijlociu. Ministrul Energiei cere prețuri maxime la carburanți
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj