Viitorul lui Hagi, a patra înfrângere în ultimele cinci etape şi tremură pentru play-off. Cum arată clasamentul Ligii 1

Formaţia Politehnica Iaşi a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I.

15 feb. 2019, 13:42

VIITORUL – POLI IAŞI 0-1. Golul a fost marcat de Boris Garros, în minutul 85, dintr-un penalti acordat pentru un fault la Platini. În minutul 44 de la gazde a fost eliminat Drăguş, după ce a primit al doilea cartonaş galben în decurs de trei minute. În minutul 66, a fost eliminat şi Semedo, de la oaspeţi, tot după al doilea galben.

FC Viitorul: Cojocaru – Mladen, Ţîru, V. Ghiţă, De Nooijer – Vînă (Rivaldinho ’89), T. Băluţă, Casap (Achim ’56) – Houri (Calcan ’82), Drăguş, Ianis Hagi. Antrenor: Gheorghe Hagi

Politehnica Iaşi: Nino – Bosoi (Platini ’46), Gardoş, Frăsinescu, Sin – Mihalache, Qaka (Semedo ’42) – A. Zaharia, Flores, Burlacu (Petre ’79) – Boris Garros. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Drăguş ’41, ’44, Băluţă ’65, Cojocaru ’84 / Mihalache ’12, Qaka ’35, Bosoi ’45+3, Semedo ’54, ’66, Flores ’75

Cartonaşe roşii: Denis Drăguş ’44 / Willy Semedo ’66

Arbitri: Marius Avram – Mircea Orbuleţ, Daniel Mitruţi – Cătălin Popa.