Viorel Cataramă a mers în focar pentru a se infecta cu coronavirus: „Sunt acasă, izolat, nu intru în contact cu nicio persoană”

Viorel Cataramă şi-a exprimat recent intenția de a se infecta voluntar cu COVID-19 pentru a demonstra mai multe idei ale sale. Pentru că spitalele l-au refuzat, a mers în Ialomiţa, la Bărbuleşti, în plin focar de coronavirus.
Romania TV
07 mai 2020, 13:57
Viorel Cataramă a mers în focar pentru a se infecta cu coronavirus:

Omul de afaceri a făcut demersuri în această direcţie, mergând într-o comunitate de romi, unde s-a îmbrăţişat cu mai multe persoane. Viorel Cataramă este deja izolat în casă şi nu vrea să aibă contact cu nicio persoană, pentru a vedea cum evoluează această situaţie.

Nu sunt obligat să rămân în carantină şi sigur că nu vreau să pun în pericol viaţa niciunei persoane. Din acest punct de vedere sunt acasă, izolat, nu intru în contact cu nicio persoană. Nimeni nu mă poate interna pe mine cu forţa, nimeni nu poate să intre cu forţa în faţa mea. Am avocaţi cu care discut, am camere de luat vederi care să vegheze la respectarea legii, prin urmare nu sunt lipsit de drepturile şi libertăţile fundamentale, aşa cum ar vrea unii.

Familia mea e liberă să adopte ce poziţie vrea şi respect deciziile. Fiul meu, care a împlinit 18 ani, abia l-am oprit să vină la mine, pentru că este solidar cu mine şi vrea să se infecteze.

Este un experiment pe care mi l-am asumat eu, dacă fiul meu vrea să se infecteze, să se ducă să facă ce am făcut eu„, a declarat Viorel Cataramă, în exclusivitate la ROMANIA TV.

Mesajul publicat de Viorel Cataramă:

Intenţionez să mă infectez voluntar cu COVID-19 pentru a demonstra că:

1.Injectaţi cu frică, am acceptat mult prea uşor atât pierderea drepturilor noastre fundamentale, cât şi prăbuşirea economiei româneşti; experimentul funcţionează, pe viitor nu va mai fi nicio problemă să ne pierdem libertăţile atât de greu câştigate!

2. Metoda imunizării de grup, pe care am susţinut-o încă de la început, are aceleaşi rezultate (vezi Suedia, Olanda…), dar nu a falimentat ţară şi nici nu anulează drepturile şi libertăţile fundamentale (vezi şi declaraţiile Directorului Executv OMS, dr. Michael Ryan).

3. La ridicarea stării de urgenţă, Coronavirus va continua să existe, însă vaccin nu; vom fi în aceeaşi situaţie ca la început, cu toţii ne vom infecta, se va demonstra că sacrificiile au folosit exclusiv unor scopuri care nu au nicio legătură cu ″grija″⁣ pentru populaţie!

4. Falimentarea României şi anularea drepturilor şi libertăţilor oamenilor fără o cauză obiectivă, trebuie sancţionata, într-un fel sau altul.

Notă: nu neg existenţa COVID-19, spun numai că persoanele vulnerabile trebuie protejate, restul populaţiei trebuie să beneficieze de sfaturi competente, dar să aibă deplină putere de decizie a propriilor acţiuni.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
Jan Pavel, fostul lider al galeriei Stelei, atac la Mustață după ce Peluza Nord FCSB a sărbătorit 30 de ani: „Ne-am săturat de furturi din partea acestei clone!”
Capital.ro
Călin Georgescu, omul anului. Ion Cristoiu: A reușit să-și mențină nivelul de popularitate
Playtech.ro
Mega-proiectul abandonat din timpul lui Ceaușescu revine oficial la viață. Tarnița, hidrocentrala de 1.000 MW care va costa peste 1 miliard de euro
Adevarul
Rusia vrea să construiască o centrală nucleară pe Lună în următorii zece ani. Rosatom și Institutul Kurchatov, implicate în proiect
wowbiz.ro
Clipe cumplite pentru Loredana Groza, în prag de sărbători! Tatăl artistei se află în stare gravă la spital: „Tata…fă-te bine”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce cadouri se dau de Crăciun în familia lui Dan Negru. Prezentatorul Kanal D a dezvăluit și ce își dorește pentru 2026
iamsport.ro
Dan Șucu, acuzat direct că ar fi cumpărat Genoa cu ”bani furați”! Ce afaceri ”de milioane de euro” cu statul ar avea: ”Folosește o firmă dintr-un sat din județul Galați”
MediaFlux
De ce se colindă în Ajunul Crăciunului și ce simbolizează colindele vechi românești
stirilekanald.ro
Explozie pe Autostrada A1! Un camion plin cu GPL a sărit în aer după un accident cu un TIR. Imagini șocante
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend