Viorel Cataramă, audiat la DNA după plângerea pe care i-a făcut-o lui Ludovic Orban

Viorel Cataramă, prim-vicepreşedintele PNL Sector 2, a fost audiat, luni, la DNA după plângerea pe care a depus-o împotriva lui Ludovic Orban şi a 15 liberali, pe motiv că au încercat excluderea sa din partid şi au falsificat rezultatul votului privind nominalizarea viitorului premier propus de PNL.
Iulian Tudor
17 sept. 2018, 09:57
Viorel Cataramă, audiat la DNA după plângerea pe care i-a făcut-o lui Ludovic Orban

„Am fost audiat în calitate de martor pentru plângerea penală pe care am făcut-o împotriva lui Ludovic Orban şi a 15 membri din Partidul Naţional Liberal datorită unor infracţiuni pe care le-au comis şi pe care le-am menţionat într-un interviu pe care vi l-am dat acum ceva timp. Le-am spus procurorilor că s-a folosit influenţa pentru a obţine avantaje necuvenite pentru nişte persoane în favoarea altora”, a declarat Viorel Cataramă, la ieşirea din sediul DNA.

Viorel Cataramă anunţa, la începutul lunii august, că depune plângere penală împotriva lui Ludovic Orban, Robert Sighiartău, Laurenţiu Leoreanu, Ben-Oni Ardelean, Florin Cîţu, Adrian Oros, Virgil Guran, Ioan Bălan, Vlad Nistor, Costel Alexe, Viorel Badea, Adrian Miuţescu, Nicolae Giugea şi George Şişcu, pentru „ilegalităţile comise în şedinţa Biroului Executiv din data de 9 iulie, când, încălcând 8 articole din statut, 3 din regulamentul Comisiei de Arbitraj, precum şi prevederile L78/2000, au votat excluderea mea din partid pentru a mă împiedica să candidez la Primăria Capitalei”.

DailyBusiness
Milionari la guvernare. Miniștrii din guvernul Bolojan, între afaceri și averi
Spynews
Orașul italian care a fost numit cea mai subestimată destinație de lux din Europa. Este cunoscut drept "noua Toscana"
Bzi.ro
Andreea Bălan arată senzațional la 41 de ani! Și-a serbat ziua de naștere și a renunțat să mai facă asta – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Gata! Se poate bea bere pe toate stadioanele din România! Veste uriașă pentru suporteri
Capital.ro
Ne-a părăsit cel mai îndrăgit actor. A reușit să cucerească publicul prin spiritul său comic și carisma unică. Nu va fi uitat
Playtech.ro
Acte necesare pentru cununia civilă în 2025. De ce documente ai nevoie ca să te căsătorești
DailyBusiness
ANAF a făcut anunțul despre impozitarea veniturilor. Care sunt românii vizaţi și obligațiile fiscale
Adevarul
O forță de securitate temută a început să patruleze străzile din Iran: „Este tulburător”
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Cum va fi vremea în acest weekend la munte și la mare, în România. Prognoza completă
Spynews
Ultimele informații despre starea de sănătate a lui Mihai Leu. Anunțul făcut de Institutul Clinic Fundeni: “Pacientul este ...“
Evz.ro
CJUE: Proprietarii executați silit pot contesta în instanță vânzarea proprietății după licitație
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
Gimnasta cu aur pentru România la Jocurile Olimpice, luptă dură cu depresia: „Am ajuns aproape în comă”
kanald.ro
UPDATE Evaluarea Națională 2025: S-a afișat baremul oficial la Matematică
Cancan.ro
Cum a reacționat Donald Trump când s-a întâlnit cu Nicușor Dan! Imagini VIRALE de la summitul NATO din Haga
Playsport.ro
S-a schimbat Codul Rutier din România, regula fermoarului devine obligatorie. Ce trebuie să facă șoferii în trafic
Capital.ro
TAXĂ dublată pentru șoferii din România. Proprietarii de autoturisme vor plăti câte 280 de lei anual
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Diana Munteanu la 46 de ani. Imaginile cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu au devenit virale
stirilekanald.ro
„Ne-a spus la școală că ea va muri” Adelina s-a sinucis la doar 16 ani. Apropiații sunt în stare de șoc
Doi tipi la pușcărie..
MediaFlux
Răsturnare privind banii pensionarilor! Florin Manole, noul ministru al Muncii, ședință de urgență la Casa de Pensii
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Ce riscă România cu Oana Țoiu la Externe: pierderea credibilității, blocaje instituționale și slăbirea poziției în lume